پنجشنبه، ۱۹ اسفند ۹۵ - ۰۸:۴۵
اتوبوس خودران

دو اتوبوس خودران در حالی در کالیفرنیای آمریکا با موفقیت تست شدند که استفاده آزمایشی از دو اتوبوس کاملا خودران و بدون نیاز…

دو اتوبوس خودران در حالی در کالیفرنیای آمریکا با موفقیت تست شدند که استفاده آزمایشی از دو اتوبوس کاملا خودران و بدون نیاز به راننده در کالیفرنیا آغاز شده است. قیمت هر اتوبوس خودران چیزی معادل ۲۵۰ هزار دلار است و تعداد صندلی های آن ها اندکی کمتر از اتوبوس های عادی است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

نکته جالب در خصوص این دو اتوبوس خودران این است که برای اولین بار اتوبوس های یاد شده فاقد راننده بوده و برخلاف اتوبوس های خودران قبلی هیچ فردی به عنوان پشتیبان هم در اتوبوس های یاد شده حضور نخواهد داشت تا در شرایط خاص کنترل این اتوبوس ها را در دست بگیرد.

بنابراین هیچ ساز و کاری برای حضور افرادی به غیر از مسافران در این دو اتوبوس خودران پیش بینی نشده و در واقع این دو اتوبوس خودران تنها ۱۲ نفر ظرفیت دارند و قرار است در آینده نزدیک در خیابان های کالیفرنیا برای حمل و نقل مسافران به کار گرفته شوند. هر چند در این زمینه تاریخ دقیقی اعلام نشده است.

منابع خبری می گویند احتمال می رود استفاده عمومی از اتوبوس خودران از سال ۲۰۱۸ آغاز شود که در عین حال تمهیدات قانونی برای مشخص کردن شرایط حرکت این اتوبوس ها در خیابان های شهرهای کالیفرنیا در دست بررسی است.

[highlight]منبع[/highlight]  hindustantimes

3 دیدگاه برای “آزمایش موفق دو اتوبوس خودران در کالیفرنیا + عکس”

 1. ایده گفت:

  چطوری جرأت دارن سوار بشن؟

  1. شیری گفت:

   جرأت نمیخواد. توی ایران باید بترسی نه تو آمریکا

   1. مسلمی پور گفت:

    ههه.دقیقا.همه جای دنیا همه طراحی و معماری و ساخت و سازشون از روی اصول و برنامه ریزیه تنها جایی که از هر لحاظ مشکل داره ایرانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *