دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۵

به گزارش مهر، از هفته سوم رقابت های لیگ دسته یک فوتبال، شامگاه دوشنبه تیم های اتکا گلستان و فولاد یزد در ورزشگاه…

به گزارش مهر، از هفته سوم رقابت های لیگ دسته یک فوتبال، شامگاه دوشنبه تیم های اتکا گلستان و فولاد یزد در ورزشگاه شهدای کریم آباد گرگان به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با گل دیرهنگام، با نتیجه 3 بر 2 به سود یزدی ها پایان رسید.

تیم اتکا در 2 دیدار گذشته خود در زمین حریفان با نتایج 2 بر یک و 4 بر 3 به ترتیب برابر صنعت نفت آبادان و پارسه تهران شکست خورده بود. تیم فولاد یزد نیز ابتدا با یک گل مغلوب مس رفسنجان شده بود و در هفته گذشته در خانه بدون گل برابر راهیان کرمانشاه متوقف شد.

این دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که وضعیت خوبی در جدول مسابقات نداشتند اما با نتیجه کسب شده وضعیت برای اتکا به مراتب بدتر از رقیب یزدی خود شده است.

این دیدار به قضاوت “وحید صالحی” از تهران با کمک های “هادی برزو” و “سعید رضایی” در گرگان برگزار شد و تیم اتکا در نخستین میزبانی خود نتیجه را به حریف واگذار کرد.

سفیدپوشان اتکا در نیمه اول بهتر از حریف بازی کردند و در دقیقه 30 می توانستند به گل نخست دست یابند که با کم دقتی مهاجم خود این امر میسر نشد. اشتباه مدافعان و دروازه بان فولاد در دقایق پایانی نیمه نخست منجر به به ثمر رسیدن نخستین گل اتکا شد و این تیم برنده به رختکن رفت.

در نیمه دوم نماینده یزد برای جبران گل های خورده تلاش زیادی از خود نشان داد اما در یکی از حملات، مهاجم اتکا با خطای دروازه بان در محوطه جریه فولاد سرنگون شد و دور نقطه پنالتی را نشان داد. کاپیتان اتکا این ضربه پنالتی را وارد دروازه فولاد کرد و اختلاف به 2 گل افزایش یافت.

پس از به ثمر رساندن گل دوم، بازیکنان اتکا عقب نشستند و یزدی ها بازی را در دست گرفتند. تیره پوشان یزدی در 20 دقیقه پایانی 3 بار دروازه اتکا را گشودند. گل سوم این تیم در وقت های تلف شده و توسط بازیکنی که نیمه دوم به میدان آمده بود به ثمر رسید.

اتکا گلستان 2- 3 فولاد یزد

گل ها: (مدافع حریف) دقیقه 41 و محمدجواد رحیمی دقیقه 69 (پنالتی) برای اتکا و علیرضا بیک زاویه دقیقه 75 – بابا محمدی دقیقه 88 و سجاد عرفانی دقیقه 90 + 5 برای فولاد یزد
تماشاگر: حدود 400 نفر

اخطار: اسماعیل ملک و مجتبی قربانی از اتکا و روح الله سلطانی – میررسول حسینی و بیک زاویه از فولاد یزد

بازیکنان اتکا: محمدعلی نعمتی – محمدجواد رحیمی – اسماعیل ملک – حمید نعمتی – محمد محمدی – رضا ساورسفلی – محمد صنعتی – ابوذر رحیمی (دقیقه 76 – محمدعلی حسینی) – عبدالصمد توکلی (دقیقه 67 – محمد علی نژاد) – کمال الدین نیکخوی سید – احسان تاییدی (دقیقه 82 – مجتبی قربانی)      سرمربی: عیسی ساورسفلی

بازیکنان فولاد یزد: میررسول حسینی – محمد احمدلو (دقیقه 17 – آریان درویشی) – سید عبدالله حسینی – روح الله سلطانی – وحید نعمتی – مهدی پیکانی – علیرضا بیک زاویه – حمیدرضا قادریان (دقیقه 72 – حسین احمدلو) – حیدر نجف زاده – محمد گرگی پور (دقیقه 46 – سجاد عرفانی) – بابا محمدی   سرمربی: دینکو جلیچیچ

بهترین بازیکن میدان: علیرضا بیک زاویه از فولاد

شرح گل ها:
دقیقه 41 (اتکا 1-0 فولاد) ارسال ضربه کرنر از سمت چپ توسط “حمید نعمتی” با اشتباه مدافعان حریف در شلوغی محوطه جریمه فولاد یزد وارد دروازه شد.
دقیقه 69 (اتکا 2-0 فولاد) با خطای دروازه بان فولاد بر روی کمال الدین نیکخو در محوطه جریمه، داور یک ضربه خطای پنالتی به سود اتکا اعلام کرد و “جواد رحیمی” با ضربه خلاف جهت حرکت دروازه بان خود را 3 گله و تیم را 2 گله کرد.
دقیقه 75 (اتکا 2-1 فولاد) حرکت ترکیبی بازیکنان فولاد در زمین اتکا توپ را به “علیرضا بیک زاویه” رساند و این بازیکن یکی از گل های خورده را جبران کرد.
دقیقه 88 (اتکا 2-2 فولاد) ارسال از سمت راست بازیکنان فولاد با ضربه سر محمدی وارد دروازه نعمتی شد.
دقیقه 90+5 (اتکا 2-3 فولاد) در حالی که همه منتظر شنیدن سوت پایان بازی بودند، کرنر ارسالی از سمت راست با ضربه سر “سجاد عرفانی” به گل سوم و پیروزی فولادی ها منجر شد.

دیدار تیم های اتکا و فولاد یزد که با برتری تیم میهمان همراه شد حواشی گوناگونی داشت که به مهم ترین آن اشاره می شود:

–    “محمد احمدلو” مدافع تیم فولاد در دقایق ابتدایی بازی به طور جدی آسیب دید و نتوانست به بازی ادامه دهد. وی دقیقه 17 از زمین بازی خارج شد.

–    یکی از گل های اتکا در این بازی توسط مدافع حریف و دیگری از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. اتکایی ها بعد از به ثمر رساندن گل دوم تیم حریف را دست کم گرفتند و 3 بار دروازه خود را بازشده دیدند.

–    “احسان تاییدی” مهاجم اتکا در نیمه نخست یک موقعیت مسلم گلزنی را از دست داد. فولادی ها نیز در نیمه دوم چندین بار تا آستانه باز کردن دروازه اتکا پیش رفتند.

–    داور مسابقه در نیمه دوم 5 دقیقه وقت اضافی اعلام کرد و گل پیروزی بخش تیم میهمان در لحظات پایانی به ثمر رسید. کادرفنی اتکا نسبت به اینکه داور زمان بیشتری از وقت اضافی اعلام شده، محاسبه کرده است به داور اعتراض کردند.

–    پس از پایان بازی و زمانی که سرمربی و مترجم تیم فولاد تصمیم داشتند به سوی رختکن تیم خود بروند، “کیانوش رحمتی” که قرار است کمک مربی ساورسفلی باشد، به سمت مترجم فولاد رفت و با عصبانیت از وی خواست دیگر در کار داوران دخالت نکند.

–    “عیسی ساورسفلی” سرمربی اتکا، پس از پایان بازی و شکست ناباورانه برابر فولاد در رختکن تیم ماند و حاضر به گفتگو با خبرنگار صدا و سیما نشد.

–    تیم اتکا در فصل گذشته مسابقات که در لیگ دسته دو حضور داشت، تمام بازی های خانگی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بود اما این بار در نخستین بازی خانگی خود نتیجه را واگذار کرد.

لازم به ذکر است، تیم اتکا با پذیرش شکست برابر فولاد یزد بدون امتیاز و در مکان یازدهم جدول باقی ماند. این تیم هفته آینده برابر “گل گهر سیرجان” در زمین حریف به میدان خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.