دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۴

سلامت نیوز: به گفته محققان، خلق و خوی بد بر سلامتی اثرات مضری می‌گذارد و موجب تغییراتی در خون انسان می‌شود که بسیار…

سلامت نیوز: به گفته محققان، خلق و خوی بد بر سلامتی اثرات مضری می‌گذارد و موجب تغییراتی در خون انسان می‌شود که بسیار خطرناک است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، بی‌اعتمادی، خصومت، خلق و خوی بد از ویژگی‌های شخصیتی است که می‌تواند به سلامت انسان آسیب برساند.

یک تیم پزشکی در مونترئال متشکل از روانشناسان و متخصصان قلب یک گروه از مردان و زنان متوسط سن را که هیچ سابقه پزشکی جدی نداشتند را مورد آزمایش قرار داد.

تیم پزشکی در فواصل منظم یک دفترچه به شرکت کنندگان می‌دادند و از آنها خواسته می‌شد تا احساسات و رفتار خود را یادداشت کنند.

طی این دوره از شرکت کنندگان آزمایش خون گرفته شد و پزشکان متوجه شدند در حالت خصمانه تغییراتی در خون آنها به وجود می‌آید که اختلالات قلبی عروقی برای افراد کمتر از 35 سال به همراه دارد.

یکی از روانشناسان می‌گوید: یکی از جنبه‌های جالب مربوط به این واقعیت که در حال حاضر در مورد آن صحبت نمی‌کنیم خصومت آسیب شناختی یا پاتولوژیک است؛ خصومت در اثر بی‌اعتمادی بیش از حد، غیبت، حسادت، حقیر کردن و نگهداری نکردن و فاش کردن اطلاعات اشخاص به وجود می‌آید و موجب به خطر افتادن سلامت روح و جسم می‌شود.

محققان با مشاهداتی که در این مطالعه و بررسی داشتند، به آرامش در تمام اوقات زندگی توصیه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *