دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۷

به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران این…

به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران این اداره در استانداری بیان داشت: مرز یک فرصت است و نباید به تهدیدی برای امنیت کشور تبدیل گردد و یا به بهانه مقابله با قاچاق به روی مردم مرزنشین که از راه مرز امرار معاش حلال می کنند بسته شود.

استاندار ضمن تبریک به مناسبت سالگرد تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی در این دیدار بیان داشت:این مناسبت می تواند فرصتی برای نقدی باشد که لازمه بهتر شدن کار است.

وی همچنین با بیان اینکه مرز پدیده ای ملی است و آثارش بر امنیت و اقتصاد ملی پوشیده نیست افزود: نگاه ما به مرز نیز باید ملی باشد.

هاشمی با بیان اینکه در برخورد با قاچاق کالا قانون باید ملاک عمل قرار گیرد ادامه داد: پرهیز از برداشت های سلیقه ای از قانون و احترام به حق مجاورت مرزنشینان در مبادلات قانونی کالا در حد تجارت چمدانی راه را بر قانون گریزی می بندد.

استاندار تاکید کرد: نگاه برابر در قانون و برخورد با قاچاقچیان عمده به کاهش قاچاق و همچنین معیشت مرزنشینان برای تجارت سالم از طریق مرز کمک می کند.

وی همچنین اظهار داشت: تکریم به قانون را با ارائه عملکردهای درست ترویج بدهیم زیرا عملکردهای نادرست منجر به از دست دادن مردم مرزنشین و بدبین شدن آنان به خدمتگذرانشان می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.