پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۷

به گزارش ایرنا، حدود سال 1352 که تعداد کارکنان ادارات دولتی شهرستان بیجار به حد تشکیل تعاونی رسید یک تعاونی بنام تعاونی کارمندان…

به گزارش ایرنا، حدود سال 1352 که تعداد کارکنان ادارات دولتی شهرستان بیجار به حد تشکیل تعاونی رسید یک تعاونی بنام تعاونی کارمندان بیجار تشکیل شد و تا امروز و با پشت سرگذاشتن فراز و نشیب های فراوان و انشعابات حاصله از آن، این تعاونی همچنان فعالیت می کند.

مصطفی آغاسی یکی از اعضای این تعاونی به خبرنگار ایرنا گفت: حدود چهار ماه است همراه چند نفر از اعضای تعاونی پیگیر نحوه فروش ملک تعاونی شده ایم که دریافتیم این ملک بدون توجه به اینکه به صورت مشاع به تمام اعضای تعاونی تعلق دارد با قیمتی بسیار نازل فروخته شده است.

وی می گوید: ملک مذکور حدود دو میلیارد و 500 میلیون ریال و بدون تشریفات قانونی واگذار شده است ولی ارزش واقعی ملک بیش از 10 میلیارد ریال است.

سیروس چراغپور یکی دیگر از اعضای این تعاونی گفت: بنده بعد از 30 سال خدمت و پنج سال بازنشستگی هنوز شماره عضویت خود در شرکت تعاونی کارمندان را دارم و به یاد دارم تمام کارمندان شهرستان بیجار عضو این تعاونی بودند و بعد از چند سال و افزایش تعداد معلمان و کارکنان ادارات، تعاونی های دیگری تشکیل شد ولی ملک مذکور برای تعاونی کارمندان باقی ماند.

هم اکنون حدود سه هزار کارمند زن و مرد در بخش های بهداشتی، فرهنگی، نظامی، انتظامی و اداری در ادارات و نهادهای بیجار شاغل هستند که در بیش از 12 تعاونی مصرف و مسکن عضویت دارند.

قدیمی ترین تعاونی شهرستان بیجار تعاونی کارمندان ادارات شهرستان بیجار است که هم اکنون حدود 320 عضو دارد و در زمینه توزیع و فروش مایحتاج کارمندان و مردم عادی فعالیت دارد.

بر اساس سرشماری سال 1390 شهرستان بیجار حدود 150 هزار نفر جمعیت دارد که بیش از 50 هزار نفر آن در شهر بیجار زندگی می کنند.ک/4

7350/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *