جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۰۴:۲۵

 به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه زنجان افزود: مردم قدر شناس یک روز قبل را به…

 به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه زنجان افزود: مردم قدر شناس یک روز قبل را به عنوان یوم‌العباس برای عرض ارادت خود به ساحت ابوالفضل العباس(ع) انتخاب کرده‌اند.

وی ادامه داد: در تاریخ نیز اصل جنگ با عاشورا آغاز شد اما در روز تاسوعا جمعی از جوانان بنی‌هاشم برای آب آوردن به علقمه رفتند که عباس ثانی در این روز به درجه شهادت رسید.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه استکبارستیزی امام حسین(ع) نیز سرلوحه زندگی همه مسلمانان قرار خواهد گرفت افزود: فرهنگ عاشورا و فلسفه قیام عاشورا به شکل جامع در جامعه تبین شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه بر لزوم توجه هر چه بیشتر مسئولان برای توسعه فرهنگ نماز افزود: مسئولان برای توسعه نماز خانه ها و ساخت مساجد تلاش کنند.

حجت الاسلام خاتمی افزود: در جامعه ای که نماز رواج داشته باشد شاهد بدی ها نخواهیم بود زیرا نماز جامعه را از بدی ها و منکرات حفظ کرده و به سمت صلاح پیش می برد.

وی با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا  امسال با شکوه و عظمت خاص برگزار شد ادامه داد: همه عزاداران در ظهر عاشورا با تاسی بر این توجه امام همام پس از شنیدن صدای اذان ظهر از عزاداری دست کشیده و همگی در صف های منظم، نماز ظهر عاشورا را اقامه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه در سال 1358 دانشجویان ایرانی در مقابل توطئه‌های آمریکا با تسخیر سفارت آمریکا به عنوان لانه جاسوسی و مرکز توطئه بر علیه انقلاب وارد عمل شدند افزود: تسخیر لانه جاسوسی دارای دستاوردهای بزرگی در داخل و خارج برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود و پایه‌های انقلاب با تسخیر لانه جاسوس آمریکا قوی‌تر شد.

حجت الاسلام خاتمی در ادامه با اشاره به روز 13 آبانماه سال 1342 افزود: تثبیت خط امام به عنوان خط اصیل انقلاب و راه سالم و مقتدرانه انقلاب از دستاوردهای 13 آبان است.

وی ادامه داد:  افشای چهره سازش کاران از دیگر دستاوردهای تسخیر لانه جاسوسی بود و شبکه‌های اطلاعاتی آمریکا بعد از تسخیر این لانه متلاشی و توطئه‌های مختلف این کشور بر علیه انقلاب رسوا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.