چهارشنبه، ۱۹ فروردین ۹۴ - ۰۲:۰۵

به گزارش ميهن پست – وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۱۱ بیمارستان کشور دفترچه بیمه حذف شده است ،…

به گزارش ميهن پست – وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۱۱ بیمارستان کشور دفترچه بیمه حذف شده است ، تاکیدکرد: موفقیت آمیز بودن نتایج آن باعث اجرای گسترده این طرح در سال ۹۴ و در تعداد بیشتری از بیمارستانها و همچنین استانهای کشور خواهد بود.

سخنگوی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه نتایج ارزیابی طرح حذف دفترچه بیمه و جایگزینی کد ملی تا پایان فروردین ماه خبر داد و گفت: در سال جاری این طرح توسعه پیدا می کند.

سید مهدی میرشاه ولد افزود: طرح حذف دفترچه بیمه و جایگزینی کد ملی برای پذیرش بیماران در بیمارستانهای طرف قرار داد سازمان بیمه سلامت از ۱۵ آذرماه سال گذشته در ۴ استان تهران ، مازندران ، اصفهان و فارس اجرایی شد و ارزیابی نهایی مرحله آزمایشی اجرای آن طی ۱۵ روز باقی مانده اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۱۱ بیمارستان کشور دفترچه بیمه حذف شده است ، تاکیدکرد: موفقیت آمیز بودن نتایج آن باعث اجرای گسترده این طرح در سال ۹۴ و در تعداد بیشتری از بیمارستانها و همچنین استانهای کشور خواهد بود.

سخنگوی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: اعلام نتایج مرحله آزمایشی طرح باعث می شود که مشکلات و نواقصی که مشاهده شده برطرف شود و در مرحله بعد بهتر از گذشته اجرایی شود.

میرشاه ولد با اشاره به اینکه بیمارستان هایی که به سیستم اطلاعات (HIS) متصل هستند می توانند در اجرای این طرح شرکت کنند، گفت: این سیستم یک نرم افزار جامع برای یکپارچه سازی اطلاعات مربوط به بیماران جهت ارسال و تبادل اطلاعات جامع آنها میان بخشها و سایر مراکز درمانی است .

به گفته وی، در حال حاضر ۶۷۰ بیمارستان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت هستند که امیدواریم با موفقیت آمیز بودن نتایج طرح حذف دفترچه بیمه بتوانیم این طرح را در تمامی بیمارستان ها اجرایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *