شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۱۶

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل محبت خواه صبح شنبه در ديدار با نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل محبت خواه صبح شنبه در ديدار با نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: احداث و زيرسازي 17 كيلومتر از پروژه تعريض محور پيرانشهر- تمرچين در حال اجراست.

وی با بيان اينكه ساخت 43 كيلومتر از اين محور جزو برنامه هاي اولويت دار اين اداره كل است، ياد آور شد: زيرسازي محور ارتباطي پايانه مرزي تمرچين به عنوان يكي از بزرگترين ظرفيت هاي ترانزيتي غرب كشور در آذربايجان غربي به سرعت اجرا مي شود.

مديركل راه و شهرسازي آذربايجان غربي با بيان اينكه احداث اين محور بخشي از طرح ملي بهسازي و آسفالت محور نقده- پيرانشهر – تمرچين به طول 58 كيلومتر است، ادامه داد: پايانه مرزي تمرچين در شهرستان پيرانشهر به دليل قرار گرفتن در كنار مرز ايران و عراق از مناطق مستعد براي رشد تجارت خارجي كشور به شمار مي رود .

وی با تاکید بر زمینه سازی برای فراهم کردن زيرساخت هاي حمل و نقل اظهارداشت: استان به دلیل هم مرزی با سه کشور ترکیه، جمهوری آذربایجان و عراق دروازه ورود ایران به بازارهای جهانی است و تکمیل زیرساخت های حمل و نقل در این استان ضروری است.

محبت خواه با بیان اینکه پايانه مرزي تمرچين در 15كيلومتري جنوب غربي شهرستان پيرانشهر و در مجاورت گمرك حاجي عمران كشور عراق مجاور واقع شده است گفت: اين پايانه يكي از فعال ترين پايانه مرزي كشور است كه به عنوان يكي از كوتاه ترين راه هاي زميني ايران اسلامي به حوزه كشورهاي خليج فارس مورد استفاده بازرگانان قرار مي گيرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *