پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۵:۰۹

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان ازهاری ظهر پنج شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان اظهار داشت: این سامانه تحت…

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان ازهاری ظهر پنج شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان اظهار داشت: این سامانه تحت عنوان سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش در کردستان راه ‌اندازی شده است.

وی افزود: این سامانه برای ثبت اطلاعات حین فعالیت ارگان‌ ها است و استفاده از این اطلاعات برای رسیدن به آینده مطلوب در استان کردستان راه ‌اندازی شده است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان بیان کرد: فراهم ساختن زمینه توسعه متوازن در استان از طریق بهره ‌برداری از این اطلاعات یکی از اهداف این سامانه در کردستان است.

ازهاری یادآور شد: تمام دستگاه‌ های اجرایی استان با مراجعه به این سامانه می ‌توانند روزانه اطلاعات را به صورت آن لاین دریافت کنند.

وی ادامه داد: ارتباط تنگاتنگ بین دستگاه‌ های اجرایی و به روز رسانی این سامانه از جمله اقدامات برای جمع ‌آوری اطلاعات در این سامانه است و انتظار می رود با استفاده از اطلاعات این سامانه برای توسعه استان گام ه ای ارزنده ای برداشته شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود  گفت: ظرفیت‌ های کردستان در تدوین سند ملی استان لحاظ شده است.

ازهاری اظهار داشت: آمار بستر توسعه و پیشرفت در هر کشوری است و برنامه‌   ریزی در ایران سابقه زیادی دارد.

وی به اجرای برنامه پنجم توسعه و ادامه طرح ‌های این برنامه تا سال 94 اشاره کرد و افزود: توازن منطقه ‌ای از رویکرد های برنامه ششم توسعه در کشور است که در حال برنامه ‌ریزی برای اجرایی کردن طرح‌ ها هستیم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان بیان کرد: خوشبختانه کردستان در راستای برنامه ‌های توسعه ‌ای اقدامات خوبی انجام داده است و انتظار می رود بتوانیم با برنامه ‌ریزی درست اقدامات خوبی را برای برنامه ششم توسعه در کردستان در نظر بگیریم.

ازهاری یادآور شد: به یاری خداوند متعال کار سند آمایش و توسعه استان در حال اتمام است و این سند به عنوان یک سند بالا دستی در سطح استان تبدیل می شود.

وی ادامه داد: همچنین برنامه ششم توسعه در سطح کشور نیز باید در راستای اقتصاد مقاومتی در کشور اجرایی شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان گفت: برای پیشرفت و توسعه کردستان باید یک سند برنامه به عنوان یک سند راه داشته باشیم و سند توسعه در استان باید قابل سنجش باشد تا بتوانیم در پایان برنامه آن را بیازمائیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.