پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۴

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈحسین طاووسیˈ روز چهارشنبه در مراسم مکان یابی کارخانه پتروشیمی ایرانشهر افزود: ایرانشهر با داشتن مردمی ولایی، صبور…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈحسین طاووسیˈ روز چهارشنبه در مراسم مکان یابی کارخانه پتروشیمی ایرانشهر افزود: ایرانشهر با داشتن مردمی ولایی، صبور و مومن که با وحدت و همدلی در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی دارند، همانند گوهر سفیدی در صدف سیستان و بلوچستان است.

وی با اشاره به تاثیرات بسیار مهم ایجاد واحدهای صنعتی در توسعه و پیشرفت این منطقه اظهار داشت: اجرای اینگونه پروژه ها موجب ارتقا منطقه در بخش های مختلف بویژه اقتصادی می شود.

وی اظهار داشت: دولت بهترین خدمات و فعالیتهای زیر بنایی را برای این سرمایه گذاری وسیع در منطقه انجام می دهد و اکنون وظیفه ما علما، ریش سفیدان و بزرگان طوایف و اقوام و قشرهای مختلف مردم است که برای تامین امنیت پایدار بیش از پیش تلاش کنیم.

امام جمعه مسجد الزهرا(س) اهل سنت ایرانشهر نیز با ابراز خرسندی از حضور مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی کشور و استاندار سیستان و بلوچستان، از توجه دولت تدبیر و امید به این استان بویژه شهرستان ایرانشهر تقدیر کرد و گفت: کسانی که برای حل مشکلات مردم تلاش می کنند نزد خداوند جایگاه ویژه ای دارند.

مولوی عبدالصمد کریم زایی افزود: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، همت دولتمردان با اجرای صنایع پتروشیمی در ایرانشهر برای رونق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال در منطقه مردم را شادمان کرد.

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی این منطقه از کمترین امکانات زیربنایی و رفاهی بی بهره بود اما اکنون به برکت نظام جمهوری اسلامی شاهد رشد منطقه و افزایش امکانات عمرانی، خدماتی، آموزشی و دانشگاهی هستیم.

به گزارش ایرنا، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی کشور و استاندار سیستان و بلوچستان روز چهارشنبه به منظور بازدید از چند محدوده برای مکان یابی استقرار صنایع پتروشیمی به ایرانشهر سفر کردند.

ساخت کارخانجات صنایع پتروشیمی در چابهار و ایرانشهر از برکات سفر رییس جمهوری در فروردین ماه گذشته به استان سیستان و بلوچستان است.

ایرانشهر در 325 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. ک/2

7314 / 653

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.