دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعدازظهر یکشنبه در جمع امدادگران هلال احمر استان بوشهر اظهار داشت: در حادثه زلزله شهرستان…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعدازظهر یکشنبه در جمع امدادگران هلال احمر استان بوشهر اظهار داشت: در حادثه زلزله شهرستان دشتی شاهد بودیم که امدادگران با تمام توان و در اولین فرصت خود را به محل زلزله رساندند و اقدامات بسیار خوبی برای امداد و نجات انجام دادند.

وی حضور امدادگران در جامعه را یک فرصت دانست و خاطرنشان ساخت: سختی‌های بسیار زیادی در طول زندگی وجود دارد که برخی قابل پیش‌بینی و برخی غیر قابل پیشگیری هستند که مشکلات زیادی را متوجه شخص می‌سازند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه زلزله، سیل، طوفان، حوادث دریایی و هوایی از مواردی هستند که غیر قابل پیش‌بینی هستند، تصریح کرد: امدادگران فرشتگان زمینی هستند که بعد از خداوند امید می‌رود که انها به کمک حادثه دیدگان بشتابند.

وی اضافه کرد: همه مردم به امدادگران علاقه دارند و مورد محبت همگان قرار دارند چرا مه در گرفتاری‌ها و سختی‌ها به یاری مردم می‌روند و محبوب همه مردم هستند و چشم امید مردم در حوادث به انها است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه امدادگران بوشهر در حوادث مختلف توانمندی و کارهای بزرگ خود را نشان داده‌اند، تاکید کرد: گوشه‌ای از این اقدامات را در حادثه زلزله شنبه شاهد بودیم که امدادگران هلال احمر در سریع‌ترین زمان به انجا رسیدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار برنامه‌ریزی و تدوین و اجرای طرح‌های پیشگیری از حوادث شد و بیان داشت: باید طرح‌هایی به منظور پیشگیری از بحران‌های عرصه دریا، جاری شدن سیل، آلایندگی، زیست محیطی، زیست بومی اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.