شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۳

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شهرکرد: مدیر هماهنگی و ترویج اداره کل جهادکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری، از اجرای طرح تحقیقی ترویجی افزایش…

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شهرکرد:

مدیر هماهنگی و ترویج اداره کل جهادکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری، از اجرای طرح تحقیقی ترویجی افزایش روغن کلزا در این استان خبر داد.

پیام قاسمی با اشاره به اینکه این طرح، روغن دانه های کلزا را 25 درصد افزایش می دهد، گفت: این طرح تحقیقاتی در سطح یک هکتار از زمین های کشاورزی ناحیه صنعتی سامان در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه در این طرح، از نیتروژن و گوگرد جهت افزایش روغن کلزا استفاده شده است، افزود: مقدار 100 کیلوگرم نیتروژن و 75 کیلوگرم گوگرد جهت افزایش روغن کلزا، موقع کشت در سطح یک هکتار افزوده شد.

قاسمی اظهار داشت: پس از برداشت، میزان روغن دانه های کلزا اندازه گیری و پیش بینی می شود با این روش روغن دانه های کلزا به میزان 25 درصد افزایش یابد.

شهرستان سامان، از شهرستان های 9 گانه استان چهارمحال و بختیاری، با بیش از ۳۴۴۸۶ نفر جمعیت می باشد که مرکز آن ( شهر سامان ) در فاصله 22 کیلومتری شهرکرد ( مرکز این استان ) قرار دارد.

این شهرستان، به دلیل قرار گرفتن در حاشیهٔ رودخانه زاینده رود، از موقعیت های مناسب کشاورزی، باغداری و گردشگری برخوردار است./س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.