جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۴

به گزارش عصر جمعه ایرنا، در راستای اجرای طرح بومی- محلی معاونت فرهنگی- اجتماعی سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران، حدود 20 نفر از مسؤولان…

به گزارش عصر جمعه ایرنا، در راستای اجرای طرح بومی- محلی معاونت فرهنگی- اجتماعی سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران، حدود 20 نفر از مسؤولان محلی شهرستان فیروزکوه در قالب اعضاء ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر و بسیج ادارات شهرستان به همراه نیروهای بسیج و عوامل زحمتکش نیروی انتظامی، مقوله تذکر لسانی را در منطقه توریستی- تاریخی تنگه واشی در دستور کار قرار دادند.

این حرکت زیبای فرهنگی با استقبال بسیاری از خانواده ها بخصوص خانواده های مذهبی حاضر در این منطقه نسبت به آمران به معروف و ناهیان از منکر همراه شد.

گفتنی است؛ بنا به تصمیم ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان، منطقه توریستی- تاریخی تنگه واشی روزهای 27، 28 و 29 تیر ماه به منظور اجرای عملیات عمرانی تعطیل است.

امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه، رییس ادار اطلاعات و فرمانده نیروی انتظامی شهرستان از جمله مسؤولان حاضر در این طرح بودند.

تذکر لسانی به تذکری گفته می شود که فرد مسلمان با دیدن یک امر زیبا آن را تبلیغ می کند وفردی که آن را انجام داده مورد تشویق قرار می دهد و با دیدن یک امر ناپسند از کنار آن نمی گذرد و با به وجود آوردن زمینه تذکر مطلوب از آن نهی می کند.

در اهمیت این فریضه همین بس که در قرآن کریم آمده است: ˈبر اساس حکمت و پند نیکو به سوی خدا دعوت کن و با آنان به نیکوترین روش به بحث و گفتگو بپردازˈ.

و یا در آیه 251 سوره ˈبقرهˈ می خوانیم: ˈاگر گروهی از مردم جلوی فتنه و فساد دیگران را نگیرند، همه زمین به فساد کشیده می شودˈ.

مولای متقیان امام علی (ع) می فرمایند: ˈاگر شما مردم امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنید اشرار بر شما مسلط خواهند شد و ناله و دعای شما دیگر اثر نخواهد داشتˈ. (نهج البلاغه / 47)

مقام معظم رهبری در این زمینه می فرمایند: ˈآن چه که مسؤولیت شماست مسأله زبانی است، یعنی شما باید کاری کنید که مردم امر و نهی زبانی را که مهمترین عامل که حتی از جهاد بالاتر است انجام بگیرد و تحقق پیدا کندˈ.

گزارش ایرنا حاکی است؛ تنگه واشی یا تنگه ˈساواشیˈ مکانی تفریحی و توریستی است که در حدود 15 کیلومتری شمال غربی شهرستان فیروزکوه واقع است که با داشتن آب و هوای مناسب در تابستان ها، میزبان جمعیت کثیری از مسافران و گردشگران می باشد.

مناظر زیبا و آب و هوای خوب، تنها بخشی از جذابیت های تنگه واشی است و شاید یکی از جذابترین بخش های سفر به تنگه واشی حرکت در رودخانه ای است که در بین یک دره سنگی قرار دارد.

تنگه واشی علاوه بر طبیعت زیبا، دارای آثار باستانی نیز می باشد که یکی از سه کتبیه معروف دوره قاجار در این تنگه واقع شده است.

تهرام/8142/ 699

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.