دوشنبه، ۲۱ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۰

استاندار کرمان با بیان اینکه با تفکر و سیستم دولتی نمی‌توان شهرها را توسعه داد، گفت: برای عملی کردن شعار «اقتصاد مقاومتی» مد…

استاندار کرمان با بیان اینکه با تفکر و سیستم دولتی نمی‌توان شهرها را توسعه داد، گفت: برای عملی کردن شعار «اقتصاد مقاومتی» مد نظر مقام معظم رهبری که هدفش کاهش تصدی‌گری دولت است تصمیم گرفتیم به صورت آزمایشی اداره‌ی فرهنگی و اقتصادی شهرستان قلعه‌گنج را که یک شهر کم برخوردار است، به بخش غیردولتی واگذار کنیم که طرح آماده و موافقتنامه ها نیز اخذ شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، «علیرضا رزم‌حسینی» در نشست روسای واحدها و مراکزدانشگاه‌های آزاد اسلامی استان کرمان، طرح‌ها و ایده‌های نو دولت در استان کرمان را بیان و اظهار کرد: ما از همکاری دانشگاه آزاد در تمام این طرح‌ها استقبال می‌کنیم.

در اداره‌ی شهرها، به معنی ایجاد یک شهر توسعه‌یافته، موفق نبوده‌ایم

استاندار کرمان افزود: کارنامه‌ی ما نشان داده است که در این 35 سال، با وجود خدمات زیربنایی خوبی که انجام شده است، در اداره‌ی شهرها، به معنی ایجاد یک شهر توسعه‌یافته، موفق نبوده‌ایم و سال به سال به آمار تحت پوشش کمیته‌ی امداد اضافه شده است.

وی با بیان اینکه با تفکر و سیستم دولتی نمی‌توان به توسعه شهرها پرداخت، ادامه داد: برای عملی کردن شعار «اقتصاد مقاومتی» مد نظر مقام معظم رهبری که هدفش کاهش تصدی‌گری دولت است تصمیم گرفتیم به‌صورت آزمایشی اداره‌ی فرهنگی و اقتصادی شهرستان «قلعه‌گنج» را که یک شهر کم برخوردار است، به بخش غیردولتی واگذار کنیم که طرح آماده و موافقتنامه‌ها نیز اخذ شده است.

مقام عالی دولت در استان کرمان با اشاره به بیلان منفی دشت‌های استان کرمان گفت: سالانه بیش از یک میلیارد مترمکعب آب از دشت‌های استان اضافه برداشت می‌شود که 95 درصد این میزان مربوط به بخش کشاورزی است.

کرمان با کمبود آب مواجه نیست بلکه مصرف بی‌رویه دارد

استاندار کرمان با بیان اینکه استان کرمان با کمبود آب مواجه نیست بلکه مصرف بی‌رویه دارد، افزود: با روش آبیاری و کشاورزی سنتی، اکثر محصولات ما با عدم توجیه اقتصادی روبرو هستند.

وی با اشاره به طرح پلیس آب گفت: نزدیک به چهار ماه است که یک تیم تخصصی در بخش کشاورزی راهکارهای صرفه‌جویی آب را بررسی کرده و در حال تدوین طرح پلیس آب هستند تا براساس مصوبات، صرفه‌جویی در این بخش اتفاق بیفتد.

استاندار کرمان ادامه داد: درتمام دنیا سرمایه‌گذاری در صرفه‌جویی مصرف آب انجام می‌شود و هیچ کس به‌دنبال انتقال آب نیست.

15هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری تنها برای انتقال 520 میلیون مترمکعب آب به استان

رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: با 6 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کاهش مصرف آب می‌توان از برداشت 1.7 میلیارد مترمکعب آب جلوگیری کرد در حالی‌که با 15 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تنها 520 میلیون مترمکعب آب به استان منتقل می‌شود.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش از اجرای طرح جامع ورزش استان کرمان خبر داد و گفت: این طرح بر پایه‌ی استعدادیابی همگانی و در 8 رشته‌ی ورزشی مدال‌آور تدوین شده است و از 26 مهرماه، کامل و اجرا می‌شود.

شناسنامه‌دار شدن اماکن ورزشی استان کرمان

وی با اشاره به شناسنامه‌دار کردن اماکن ورزشی استان افزود: تمام سازمان‌ها، مراکز و حتی مساجد باید امکانات ورزشی خود را اعلام کنند تا بر اساس آن تقویم ورزشی استان در یک جدول زمان‌بندی تدوین شود.

در این نشست شماری از روسای مراکز دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان کرمان، مشکلات و خواست‌های خود را بیان کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *