سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۸

ˈمحمد آقاجانیˈ روز سه شنبه در آیین معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: علاوه بر کاهش چشمگیر سهم پرداختی بیماران، حفظ کرامت…

ˈمحمد آقاجانیˈ روز سه شنبه در آیین معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: علاوه بر کاهش چشمگیر سهم پرداختی بیماران، حفظ کرامت مردم، افزایش دسترسی عادلانه به خدمات درمانی، ترویج زایمان طبیعی، قیمت گذاری هزار و 300 قلم کالا و تجهیزات پزشکی، کنترل بازار و بهبود سرعت پرداخت پرسنلی از دیگر دستاوردهای اجرای این طرح مهم در کشور است.

وی با بیان اینکه سلامت محور توسعه همه جوامع است، گفت: پس از پیروزی انقلاب تاکنون تلاش های ارزنده برای گسترش عدالت در نظام سلامت کشور انجام شده اما مهم ترین و بارزترین این تلاش ها اجرای طرح تحول نظام سلامت بود که در دولت تدبیر و امید پایه گذاری و عملیاتی شد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: این طرح با هدف رفع سه نیازعمده مردم در حوزه سلامت شامل کاهش هزینه های درمانی، دسترسی عادلانه به امکانات درمانی و کیفیت بخشی خدمات درمانی اجرا شد که دستاوردی بزرگ برای کشور است وهمه باید قدردان آن باشیم و به پیشبرد آن در سال های پیش رو کمک کنیم.

وی گفت: در این طرح با انصراف اقشار پردرآمد کشور از دریافت یارانه، 558 بیمارستان دولتی کشور مورد توجه مالی ویژه دولت قرار گرفت و نتیجه آن کاهش هزینه های درمانی از جیب مردم بود که رضایت کامل عموم را نیز به دنبال داشت.

آقاجانی با بیان اینکه پرداخت یارانه به همه ایرانیان اعم از غنی و نیازمند کاری بیهوده بود، اظهار داشت: دولت یازدهم در نگاهی متفاوت از دولت های نهم و دهم در راستای اصلاح روند توزیع یارانه گام برداشت و درآمد حاصل را صرف رفع مشکلات درمانی مردم کرد.

وی گفت: در این طرح علاوه بر بیماران به کسب رضایت کارکنان بخش سلامت و درمان نیز توجه شده و بر این اساس نوع بازتوزیع منابع در میان این کارکنان در دست اقدام است.

700/567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.