پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۸

سیدصادق سعادتیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مسیر رصد برنامه ها و پیشرفت عملکرد مناطق ثبتی تهران…

سیدصادق سعادتیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مسیر رصد برنامه ها و پیشرفت عملکرد مناطق ثبتی تهران در چهار چوب برنامه سازمان، نشست شورای اداری این اداره کل در سه ماهه اول سال 93 با حضور مسوولان استانی و شهرستانی ثبت اسناد و املاک استان تهران برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست عملکرد مناطق ثبتی استان تهران در طول سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل مورد بررسی قرار گرفت.

سعادتیان با اشاره به افزایش درصد عملکرد مناطق ثبتی استان نسبت سال گذشته بیان کرد: اسناد مالکیت کاداستری صادره با تعداد 133هزار و 203 فقره، استعلامات الکترونیکی صادره با 250هزار و 867 فقره و تعداد تفکیک انجام شده با 36هزار و 244 فقره به ترتیب 13، 17 و 8 درصد افزایش را نشان می دهد.

وی همچنین افزود: عملکرد قانون تعیین تکلیف املاک فاقد سند رسمی نیز در هیات های رسیدگی هشت هزار و 71 فقره رای رسیده است.

سعادتیان با اشاره به عملکرد مناطق ثبتی در حوزه اجرای اسناد رسمی گفت: تعداد پرونده های تشکیلی سه هزار و 666 فقره بدون تغییر در آمار مشابه سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد پرونده های سنتی داده آمایی شده 20هزار و 430 فقره بوده است افزود: امسال با 289 فقره پرونده مزایده 38 درصد افزایش و همچنین تعداد پرونده های مختومه شده با یک هزار و 205 فقره 80 درصد افزایش را داشته است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان تهران با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری افزود: در این جلسه مقرر شد در بخش های مختلف افزایش عملکرد را در کارنامه سالانه داشته باشند.

وی افزود: طرح تعویض سند مالکیت جلدی به کاداستری بر تمام مناطق ثبتی خارج از شهر تهران و در داخل شهر تهران با توجه و برنامه ریزی بطور جدی پیگیری شود .

تکمیل کاداستر نیز مطابق برنامه سازمانی از اولویت های جدی مطرح شده در شورای اداری استان بوده به ویژه در حوزه اراضی ملی، حریم و بستر رودخانه ها که بایستی تمام اطلاعات ارسالی از مراجع در سامانه منعکس شود.

تهرام564/1699

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.