دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۶:۵۱

مهدی قطعی مدیر طرح سیستم های حمل نقل درون شهری و برون شهری در جمع خبرنگاران در هم‌نشست طرح های کلان ملی، پژوهش…

مهدی قطعی مدیر طرح سیستم های حمل نقل درون شهری و برون شهری در جمع خبرنگاران در هم‌نشست طرح های کلان ملی، پژوهش و فناوری شورای عتف گفت: طرح کلان مطالعه و طراحی سیستم های حمل و نقل هوشمند با رویکردی جدید بر 6 آرمان کلیدی و سیاست گذاری و برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت بر آن است تا زمینه ساز تدوین هدفمندی باشد که الگو و مبنایی برای سالیان متمادی صنعت حمل و نقل ایران شود.

وی افزود: اجرای ین طرح در مدت شش ماهه صورت می گیرد اما به علت تغییر دولت و مشکلات بودجه ای تاکنون تنها توانسته 8 ماه فعالیت داشته باشد و در مدت 8 ماهه با حدود 1.5 درصدی  بودوجه تنها 5 درصد طرح را اجرایی کنیم.

مدیر طرح سیستم های حمل نقل درون شهری و برون شهری افزود: هزینه کل این طرح 20 میلیارد تومان است که تاکنون 300 میلیون تومان تامین مالی شده ایم.

وی گفت: طرح کلان ملی مطالعه و طراحی سیستم های حمل و نقل درون شهری و برون شهری با هدف اصلی ایجاد و توسعه معماری ملی آی پی اس کشور بر آن است تا زمینه به کار بردن فناوری های ملی و آتی در راستای بهبود تجارب شخصی یا سازمانی در حوزه حمل و نقل را فراهم کند.

قطعی با توضیحاتی افزود: با اجرا شدن این طرح حمل و نقل روان، اقتصادی، راحت، ایمن، سازگار با محیط زیست قرار است تا پایان سال جاری از این سیستم در جاده بازرگان استفاده شود و این جاده به عنوان جاده نمونه شناخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.