چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۷

به گزارش ایرنا از سازمان نظام پرستاری، «سیدیعقوب جعفری» افزود: اجرای این قانون اکنون یکی از خواسته های جامعه پرستاری بوده و با…

به گزارش ایرنا از سازمان نظام پرستاری، «سیدیعقوب جعفری» افزود: اجرای این قانون اکنون یکی از خواسته های جامعه پرستاری بوده و با اجرای طرح تحول نظام سلامت این خواسته تشدید نیز شده، بنابراین این مساله در جلسه اضطراری مسوولان نظام پرستاری با وزارت بهداشت، پیگیری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: البته هنوز نتیجه ای از سوی ریاست جمهوری اعلام نشده اما نظام پرستاری به نمایندگی از جامعه پرستاری بطور قطع پیگیر این موضوع است.

** نباید حقی از پرستاران شرکتی ضایع شود

رییس شورای عالی نظام پرستاری گفت: اگر قرار باشد استخدام های جدید گروه پرستاری در بیمارستان ها بصورت شرکتی باشد، باید حق و حقوق آنان داده و تمام تمهیدات لازم دیده شود تا همانند گذشته شرایط بگونه ای نباشد که برای نیروهای شرکتی، بیمه ای در کار نباشد یا حق و حقوق کمی برای آنها اعمال شود.

جعفری با اشاره به تغییر شیوه استخدام های گروه پرستاری از قراردادی به شرکتی گفت: به همین منظور اعضای هیات رییسه و تعدادی از اعضای شورای عالی نظام پرستاری طی روزهای آینده، جلسه ای اضطراری با مسوولان وزارت بهداشت برگزار می کنند که طی آن راهکارهای احتمالی برای رفع این مساله بررسی خواهد شد.

وی یادآور شد: به هر حال تا حدود یک هفته آینده، حکم افراد زده می شود از این رو در تلاشیم در این نشست مشترک، راهکارهایی پیدا کنیم که خدای ناکرده، متقاضیان دچار مشکل نشوند.

آزمون استخدام های گروه پرستاری(پرستار، اتاق عمل، هوشبری و بهیاری) به منظور رفع کمبود نیروی پرستاری در سیستم بهداشت و درمان کشور، جمعه گذشته (ششم تیر ماه) به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

اجتمام(1) ** 9185 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.