چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۳

مدیرکل محیط‌زیست مازندران گفت: ارتقاء سطح فرهنگ و اقتصاد، توجه به محصولات غیرچوبی به عنوان منابع تولید، مدیریت انواع جنگل‌های کشور و مدیریت…

مدیرکل محیط‌زیست مازندران گفت: ارتقاء سطح فرهنگ و اقتصاد، توجه به محصولات غیرچوبی به عنوان منابع تولید، مدیریت انواع جنگل‌های کشور و مدیریت جامعه آفات از جمله راهکارهای اجرای مدیریت پایدار جنگل است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه مازندران، ناصر مهردادی در همایش ملی مدیریت جنگل‌های شمال کشور که در دانشگاه علوم‌کشاورزی و منابع‌طبیعی ساری برگزار شد گفت: امروزه مسئله محیط‌زیست به مسئله حاد تبدیل شده که گریبانگیر آیندگان خواهد شد.

وی با بیان اینکه مازندران از محدود استانی است که دارای مناطق چهارگانه است گفت: پارک ملی کیاسر، اثر طبیعی دماوند و الم‌کوه و پناهگاه میانکاله از مناطق چهارگانه‌ای است که در مازندران دارای اهمیت بسزایی است.

مدیرکل محیط زیست مازندران گفت: ارتقاء سطح فرهنگ و اقتصاد، توجه به محصولات غیرچوبی به عنوان منابع تولید، مدیریت انواع جنگل‌های کشور و مدیریت جامعه آفات از جمله راهکارهای اجرای مدیریت پایدار جنگل است.

مهردادی یادآور شد: طبق مصوبه هیئت وزیران در دی‌ماه 92 درباره جنگل‌های شمال کشور، باید با مدیریت پایدار کمک کنیم تا این مصوبه عملیاتی شود.

وی گفت: باید از جنگل‌ها در زمینه‌های حیات‌وحش، آبخیزداری و گردشگری استفاده بهینه کنیم و جلوی بهره‌برداری‌ها را بگیریم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.