سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۸

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر ابوالحسنی با اشاره به برگزاری نخستین کنگره تخصصی مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر‌ها كه به ميزباني…

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر ابوالحسنی با اشاره به برگزاری نخستین کنگره تخصصی مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر‌ها كه به ميزباني شمال کشور برگزار می‌شود، گفت: پيش بيني مي‌گردد اين كنگره  بدليل حضور و استقبال كثير شوراهاي سراسر كشور از كيفيت بالايي برخوردار باشد.

وی با بيان اینکه این کنگره با نگاه کاملاً تخصصی و با حضور اساتید برجسته دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر، شهید بهشتی، علم و صنعت، تربیت مدرس، و اساتید خارجی برگزار می‌شود گفت: يكي از اهداف مهم اين كنگره تعامل بین اعضای شورا باهم و ارائه راهكارها با استفاده از خرد جمعي و  انتقال موضوع در بحث كلان به شهرداران است.

عضو شورای راهبردی کنگره تخصص مدیریت شهری و شورای اسلامی با اشاره به تاثیر و افزایش کارایی این کنگره برای رفع مشکلات شهرها خاطرنشان کرد: روند رو به ‌رشد پدیده شهرنشینی در عصر حاضر به گونه‌ای است که به نظر بسیاری از کارشناسان سرعت این تغییرات روز به روز در حال افزایش بوده و جابه‌جایی الگوهای شهری به امری گریز ناپذیر مبدل شده است.

وی تصريح كرد: به طور قطع برگزاری صحیح چنین کنگره‌هایی در ایران مي‌تواند به عنوان یک کشور در حال توسعه در اصلاح ساختار و رفع معیوب نهادی و ساختاری و همچنین کاهش بسیاری از آسیب‌های شهري اثرگذار باشد.

ابوالحسنی با ابراز تأسف از عدم پیشرفت پروژه‌های عمرانی در سطح شهرها نيز گفت: نماد اين كاستي‌ها و عدم اجرا شدن پروژه‌ها همان عدم تعامل است زیرا اگر مسئولان شهر با شوراها و بلعکس با یکدیگر تعامل داشته باشند و همدل باشند باعث تسریع در اجرای پروژه‎ عمران شهری که مهمترین مطالبه شهروندان از شهرداری‎ها است، می‌شود.

وي در خصوص مباحث بخش گردشگری اين كنگره نيز گفت: قرار بر اين است كه در اين كنگره مسئله گردشگری  بعنوان يكي از مسائل جدي و اصلي قرار گيرد.

رئیس شورای استان قم اضافه نمود: با توجه به اينكه اکثر کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته توجه ویژه ای به اين بخش از جهت درآمدهای حاصله از آن دارند و شمال کشور نيز كه پايلوت گردشگري در ايران مي‌باشد و از تجارب گران‌بهايي برخوردار است مي‌تواند در انتقال اين تجارب كمك‌هاي شايان ذكري به ديگر استان‌ها داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر به صنعت گردشگری به عنوان یک فعالیت اقتصادی نگاه شود، تراز تجاری کشور ما از این صنعت منفی خواهد بود. ما نه تنها از این منابع غنی ملی و مذهبی بهره ای نمی‌بریم، بلکه دیگر کشورهای مختلف جهان از درآمدهای ملی ما سهم قابل توجهی را برای خود به وجود آورده‌اند.

وی در پایان با ابراز خرسندی از برگزاری این کنگره بزرگ در شمال کشور گفت: امیدواریم اینگونه همایش ها مداوم و پایدار باشد تا تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.

قابل ذكراست کنگره تخصصی دو روزه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر‌ها همراه با کارگاه‌های آموزشی و  بر اساس چهار محور اصلی مدیریت شهری، مدیریت شهرسازی، مدیریت شهر الکترونیک، مدیریت توسعه شهری پیشرفته، مختص اعضای شورای اسلامی شهرها، شهرداران و فعالان در این عرصه  برنامه ریزی شده است و در همین راستا مقرر گردید به کلیه اعضای شرکت کننده در این کنگره 8 گواهینامه تخصصی به دو زبان فارسی و انگلیسی به صورت رنگی، با کد شاخص یکتا و هولگرام امنیتی، تندیس بلورین کنگره و لوح یادبود کنگره اعطا شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.