پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۱

به گزارش ایرنا،ˈرستم غیبیˈ روز پنجشنبه درآیین بهره برداری از پروژه های کشاورزی استان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی افزود: هم اکنون سازمان…

به گزارش ایرنا،ˈرستم غیبیˈ روز پنجشنبه درآیین بهره برداری از پروژه های کشاورزی استان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی افزود: هم اکنون سازمان جهاد کشاورزی استان 420 پروژه را در دست اجرا دارد که سهم ناچیزی از اعتبارات تملک دارایی به این طرح ها اختصاص یافته است .

وی اظهار داشت: طرح های بخش آب وخاک نسبت به دیگر بخش ها مشکلات اعتباری بیشتری دارد و این امر اجرای پروژه های سیستم های آبیاری نوین را با مشکل مواجه کرده است .

وی پراکندگی فعالیت ها و پوشش نقاط سخت گذر استان را از دیگرمواردی دانست که نیاز سازمان جهادکشاورزی را به افزایش اعتبارات ضروری تر می سازد .

غیبی ادامه داد: با توجه به اینکه آموزش وترویج ازرسالت های مهم جهاد کشاورزی است این سازمان در سال جاری اقدام به انعقاد قرارداد با صدا وسیما برای تدوین و پخش برنامه های آموزشی کرده است .

وی با بیان هزینه بالای این برنامه ها حمایت مالی مدیریت و مسئولان ارشد استانی را خواستار شد .

غیبی کمبود نیروی انسانی را ازدیگر مشکلات این سازمان عنوان کرد ویادآورشد: حدود 10 سال پیش یکهزار نیرو در سازمان جهاد کشاورزی استان مشغول به فعالیت بودند که این تعداد در سال جاری به حدود 500 نفر رسیده است .

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: این در حالی است که سه شهرستان و چند بخش جدید درسال های اخیر در استان شکل گرفته است .

وی فرسودگی ساختمان های اداری و تغییر کاربری امور اراضی در شهرستان ها را از دیگر مشکلات این سازمان برشمرد .

به گزارش ایرنا، این استان با 66 هزار بهره بردار بخش کشاورزی سالانه حدود یک میلیون و 350 تن محصولات زراعی، باغی، دام و طیور، شیلات و محصولات گلخانه ای تولید و روانه بازار مصرف می کند .

از 21 تا 27 خرداد ماه با عنوان هفته جهادکشاورزی در کشور نامگذاری شده است .

8125/558/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.