چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۲

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، با انتشار اوراق اختیار فروش تبعی برای سهام 29 شرکت از…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، با انتشار اوراق اختیار فروش تبعی برای سهام 29 شرکت از روز شنبه هفتم تیر 93، حداقل بازده سالیانه 20 درصدی روزشمار برای سهام این شرکت ها توسط ناشر اوراق تضمین می شود.

با اعلام آمادگی سهامداران عمده حقوقی، شرکت های تابعه ناشر، صندوق های اختصاصی بازارگردانی و صندوق توسعه بازار سرمایه برای انتشار اوراق اختیار فروش تبعی، این اوراق برای سهام 29 شرکت از روز شنبه منتشر می شود.

براساس این گزارش، قیمت فروش اوراق اختیار فروش تبعی به گونه ای خواهد بود که سهامداران با خرید آن و در اختیار داشتن سهام مربوطه، به میزان حداقل 20 درصد سالیانه (به صورت روزشمار و متناسب با تعداد روزهای باقیمانده تا تاریخ اعمال) بازدهی کسب می­کنند، بدیهی است این میزان، حداقل بازدهی تضمین شده سهام خواهد بود و در صورت وجود بازده مازاد (افزایش قیمت سهم به بالاتر از قیمت اعمال)، آن نیز به سرمایه گذاران تعلق خواهد گرفت.

لازم به ذکر است با توجه به اعلام آمادگی سهامداران عمده، شرکت های تابعه ناشر، صندوق های بازارگردانی اختصاصی و صندوق توسعه بازار سرمایه و براساس برنامه ریزی صورت گرفته، اوراق اختیار فروش تبعی برای سایر نمادهای معاملاتی نیز متعاقبا با هماهنگی سهامداران عمده حقوقی و ناشران عرضه خواهد شد.

همچنین حجم عرضه روزانه با هماهنگی سهامداران حقوقی و ناشران، متناسب با تقاضای بازار قابل افزایش خواهد بود.

تاریخ اعمال برای تمام اوراق فوق سوم دی ماه 93 بوده و دوره معاملاتی آن نیز از 7 تیر ماه تا 30 آذر ماه 93 است.

روش محاسبه قیمت فروش اوراق اختیار فروش تبعی در هر روز انجام و سهامداران باید در پایان هر روز معاملاتی حداقل به میزان اوراق اختیار فروش تبعی هر سهمی را که تحت مالکیت دارند، مالکیت سهام مربوطه را نیز در اختیار داشته باشند. در غیر این صورت مازاد اوراق اختیار فروش تبعی نسبت به تعداد سهام مربوطه باطل خواهد شد.

اقتصام(1)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.