شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۱:۳۴

به گزارش خبرنگار مهر، صادق نجفی صبح شنبه در مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرداری منطقه یک و هفت تبریز اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، صادق نجفی صبح شنبه در مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرداری منطقه یک و هفت تبریز اظهار داشت: هم اکنون با تلاش مدیران شهری، شهر تبریز به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده است و در حال حاضر بیش از 570 پروژه با بودجه ای 30 هزار میلیارد ریالی در دست اجرا است که اجرای این تعداد پروژه در جای خودش نشان دهند عزم جدی مدیران برای آبادانی شهر است.

وی ادامه داد: برخی از این پروژه ها از نظر اجرا جلوتر از برنامه زمانبندی بوده و پیرشفت خوبی دارند که امیدواریم در این زمینه بتوانیم مردم تبریزی را راضی کرده باشیم هر چند یک سال بعد و با تکمیل این پروژه ها به طور یقین مردم احساس بهتری نسبت به انجام این خدمات شهری خواهند داشت.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه شهرداری در یک سال گذشته شهرداری تبریز یک و نیم برابر سال گذشته در آمد داسته است، گفت: این در شرایطی است صدور پروانه های ساختمانی 35 درصد کاهش داشته است اما با تلاش همکاران بودجه شهرداری افزایش یافته است که عمدتا از محل درآمدهای پایدار شهرداری تبریز بوده است.

نجفی با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم در کلانشهرها یک مدیریت واحد شهری را اجرا کنیم، گفت: دولت لایحه ای را در خصوص مدیریت واحد شهری تهیه نموده است که جای تقدیر دارد و امیدواریم با اجرایی شدن این لایحه بسیاری از مشکلات موجود مرتفع گردد.

وی همچنین با اعلام موافقت شهرداری و معاون استانداری و حل مشکل منطقه شهید مدنی در منطقه هفت تبریز گفت: بزودی ساماندهی این منطقه آغاز خواهد شد و با آماده سازی و آسفالت ریزی در آن انتظارات چند ساله شهروندان محقق خواهد شد.

نجفی با اشاره به اینکه در آینده بسیار نزدیک هشت هکتار دیگر از پارک مهر ولایت کلنگ زنی می شود، اظهار داشت: فاز دوم پارک مهر ولایت بعد از کلنگ زنی در فاصله زمانی هفت الی هشت ماهه به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار تبریز با مقایسه وضعیت فعلی پارک زیبای مهر ولایت با وضعیت بسیار نامناسب آن محل در سال گذشته خاطر نشان کرد: در بازدید زمستان سال گذشته از این محل شاهد رنج شهروندان در عبور و مرور روزانه شان بودیم و وضعیت بسیار نامناسبی حاکم بود که با افتتاح این پارک بزرگ چشم انداز بسیار زیبایی به این منطقه داده شده است.

موافقت بانک مرکزی در خصوص انتشار 2000 میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری برای مترو تبریز

نجفی با اشاره به موافقت و ابلاغ بانک مرکزی در خصوص انتشار دو هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری تبریز برای پروژه مترو تبریز گفت: امیدواریم با حصول مبلغ دو هزار میلیارد ریال بتوانیم بخشی از پروژه بزرگ مترو تبریز را به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون هفت کیلومتر از مترو با یک رام قطار راه اندازی شده است، گفت: در صورت مساعدت دولت و افزوده شدن سه رام قطار دیگر تا پایان سال جاری این فاز از مترو تبریز قابل بهره برداری خواهد بود.

شهردار تبریز با اشاره به فاینانس خط دوم قطار شهری تبریز که مورد موافقت وزارت کشور نیز قرار گرفته است اظهار داشت: از دولت محترم تقاضا داریم مساعدت شود تا از طریق EPCF، 600 میلیون دلار فاینانس خط دوم مترو تبریز را آماده نماییم.

شهر تبریز در مسیر توسعه همه جانبه قرار گرفته است

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز نیز در این مراسم اظهار داشت: امیدواریم با تلاش و مدیریت دولت تدبیر و امید و در راستای منویات مقام معظم رهبری بتوانیم برای اعتلای فرهنگ و اقتصاد مردم گام های مثبتی برداریم.

اکرم حضرتی با اشاره به حمایت های استاندار و مسئولین استان از شورا و شهردار تبریز اظهار داشت: با همدلی و همکاری اعضای شورای شهر و با اراده شهرداری تبریز امروز شاهد افتتاح چندین پروژه مهم هستیم که حاصل تلاش و کوشش کارکنان صدیق شهرداری تبریز است.

وی با اشاره به اینکه تبریز شهر غیرت، فرهنگ،علما و ادباست گفت: امروز در این شهر به امام جمعه ای اقتدا می کنیم که شخصیتی فاضل،هوشمند و زمان شناس است.

حضرتی وی در ادامه اظهار داشت: استاندار آذربایجان شرقی نیز شخصیتی فرهیخته و توانمند است که در چندین دوره نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی بوده است و فردی کاملا مدیر و آشنا به مسائل و مشکلات استان بخصوص کلانشهر تبریز است که امیدواریم با حمایت و کمک دولت به شهرداری ها به خصوص به مدیریت شهری  تبریز سرعت رشد و توسعه این شهر چندین برابر شود.

وی با تاکید بر اینکه فرماندار تبریز شخصی فرهیخته و دانشمند است که با شان تاریخی تبریز آشنایی کامل دارد و شهر را به خوبی می شناسد گفت: مردم ولایتمدار این شهر به افرادی رای داده اند که هر کدام در حوزه ای از مدیریت شهری صاحب تخصص هستند و منتخبان آنان نیز فردی را برای راس مدیریت این کلانشهر انتخاب کرده اند که فردی توانمند مدیر و مدبر است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز با اعلام اینکه شهردار کلانشهر تبریز با تدبیر و مدیریت جهادی، این شهر دو میلیون نفری را اداره می نماید گفت: ما شهرداری را انتخاب کردیم که با مدیریت و ریسک پذیری بالا با تمام توان در کنار پرسنل خدوم و تلاشگر شهرداری شبانه روزی به فکر خدمت رسانی به شهروندان تبریز است.

عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه اینجا شهر شیرزنان و زینب پاشاهایی است که در کنار مردانشان در تمام سنگر ها توانمندی خود را به نمایش گذاشتند گفت: تبریز شهر مادران شهیدی است که فرزندان خود را به انقلاب هدیه دادند تا درخت تناور نظام اسلامی مان بی گزند از آسیب روزگار به سایه گسترانی خود ادامه دهد.

بهره برداری از پارک هشت هکتاری مهر ولایت در حوزه منطقه هفت شهرداری تبریز، افتتاح خیابان 18 متری پاداش، پارک ایثار، آبشار عون ابن علی و پارک فروردین در حوزه شهرداری منطقه یک از جمله افتتاح های انجام شده بود.

با افتتاح پارک هشت هکتاری مهر ولایت با عرض 100 متر و طول 800 متر یکی از زیباترین پارک های تبریز نیز در معرض استفاده شهروندان تبریزی قرار گرفت.

در این پارک زیبا، مسیر ویژه پیاده روی، مسیر ویژه ورزش، دوچرخه سواری، نمازخانه، پد هلی کوپتر، سرویس های بهداشتی، سینما روباز، پارکینگ، محل بازی کودکان و تلویزیون شهری برای استفاده شهروندان تبریزی ساکن در شهرک اندیشه احداث گردیده است.
شهرداری منطقه هفت تبریز برای تملک، احداث و تجهیز پارک مهر ولایت بیش از 50 میلیارد ریال هزینه نموده است.

بر اساس این گزارش کل هزینه های افتتاح پروژه های مذکور مبلغ 650 میلیارد ریال بوده است که 50 میلیارد ریال آن در منطقه هفت بوده است و هزینه کل پروژه های شهرداری منطقه یک تبریز نیز که همزمان با پارک مهر ولایت به بهره برداری رسیده اند مبلغی بالغ بر 600 میلیارد ریال عنوان شد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *