چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۵

بعد از سه روز فعالیت تیم‌های غواصی و نجات غریق جمعیت هلال احمر، آتش‌نشانی جسد چهار جوان غرق‌ شده در دریاچه نئور را…

بعد از سه روز فعالیت تیم‌های غواصی و نجات غریق جمعیت هلال احمر، آتش‌نشانی جسد چهار جوان غرق‌ شده در دریاچه نئور را پیدا کرد.

بهرام غیبی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: بعد از سه روز جستجو در دریاچه نئور به دلیل وضعیت گل و لای و لجن داخل دریاچه، دیروز بعد از ظهرموفق شدیم جسد هر چهار غرق شده در دریاچه را از آب بیرون بکشیم و به مراجع قانونی تحویل شد.

وی سختی کار را با وجود عمق زیاد دریاچه و گل و لای داخل آن یادآور شد و گفت: بیش از 70 نفر از امدادگران و نجات‌گران هلال احمر، 12 دستگاه آمبولانس و خودروهای عملیاتی، دو دستگاه موتورسیکلت به همراه 20 غواص آموزش ‌دیده جمعیت هلال احمر اردبیل، گیلان، آتش‌نشانی و یک نفر غواص از کرمانشاه به همراه تورهای بزرگ در منطقه حاضر شده بودند که در نهایت موفق شدیم جسد غرق‌شدگان را پیدا کرده و از آب بیرون بکشیم.

غیبی با اشاره به بهره گیری از پنج قایق موتوری و یک دستگاه خودرو آبی خاکی آرگو افزود: در نهایت توانستیم با استفاده از تور 700 متری که توسط دو دستگاه تراکتور کشیده می‌شد، و غواصانی که در این عملیات شرکت داشتند، اجساد غرق شدگان را پیدا کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان علت دعوت از غواصان استان گیلان را بیشتر به خاطر تجربه آن‌ها در حوزه غرق‌شدگان در دریا اعلام کرد و ادامه داد: ما از توان بالای نجاتگری و غواصی برخورداریم اما به دلیل سرعت عمل و تجربه مفید غواصان گیلانی از آنها خواستیم تا در این امر یاریگر ما باشند.

وی تصریح کرد: علاوه بر عملیات جستجو به خانواده‌های داغداری که در محل حضور داشتند خدماتی نظیر ایجاد پنج دستگاه چادر امدادی و توزیع مواد غذایی اولیه ارائه شد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت این حادثه یادآور شد که اجساد قربانیان توسط آمبولانس به مرکز پزشکی قانونی استان اردبیل منتقل شده تا پس از طی مراحل اداری و پزشکی به خانواده‌های آنها تحویل شود.

دریاچه نئور در 48 کیلومتری جنوب شرقی اردبیل در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا واقع است و مساحتی بالغ بر 210 هکتار دارد، عمق متوسط این دریاچه پنج متر است که در برخی مناطق عمیق‌تر می‌باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *