یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، ضرغام صادقی شامگاه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان فارس در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر،…

به گزارش خبرنگار مهر، ضرغام صادقی شامگاه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان فارس در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، در خصوص عدم هماهنگی و اتحاد میان مجمع نمایندگان استان و استانداری فارس تاکید کرد: اینگونه نیست بلکه اتحاد و همدلی مناسبی میان نمایندگان استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: باید به این نکته توجه داشت که در زمان تغییر مدیران تمامی اعضای مجمع نمایندگان استان فارس با یکدیگر مشورت می کنند و پس از بررسی گزینه های موجود و عملکرد یک مدیر نسبت به تغییر و جایگزین کردن نفر دیگر تصمیم می گیرند.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور مثال برای تغییر مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس و همچنین ورزش و جوانان نفرات مد نظر مورد بررسی و مشورت مجمع نمایندگان قرار گرفتند.

صادقی یادآور شد: اما نکته مهم اینجا بود که خود نمایندگان به این نتیجه نرسیدند که مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید تغییر کند.

وی با اشاره به اینکه عملکرد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برای اکثر نمایندگان قابل قبول بود، گفت: در بحث ورزش و جوانان استان نیز گزینه های مختلفی وجود دارد اما باید به اجماع برسیم.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمامی ملاحظات برای انتخاب یک مدیر باید انجام شود و صلاحیت سنجی مناسبی مد نظر قرار داده شود.

صادقی با بیان اینکه تخصص، کار آمدی و تعهد افراد برای انتخاب شدن به عنوان یک مدیر باید مد نظر قرار داده شود، گفت: سن افراد به عنوان یک مدیر خیلی نمی تواند مولفه مهمی برای انتخاب باشد بلکه باید به مباحث دیگر به خصوص تخصص توجه شود.

وی افزود: تمامی تلاش ما حرکت کردن به طور واحد است البته باید به این نکته داشته باشیم که اختلاف نظر به طور حتم در جمع وجود دارد که همین اختلاف نظر باعث رسیدن به موفقیت می شود.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوست ندارم فردی سیاسی  و جناحی باشم، گفت: ممکن است برخی از گروه ها و احزاب در زمان انتخابات از من حمایت کرده باشند اما خود من علاقه ای به سیاسی بودن ندارم زیرا به اعتقاد من نماینده مجلس باید برای مردم خدمت کند که تمامی تلاش من نیز همین است.

صادقی یادآور شد: دوست ندارم وامدار جناح سیاسی باشم به همین دلیل است که من وامدار مردم هستم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در برخی از موارد نمایندگان و یا حتی برخی از رسانه ها به جای حمایت از هم استانی خود بر علیه او حرکت می کنند، گفت: زمانیکه من قصد حضور در هیئت رئیسه مجلس را داشتم برخی از افراد و سایت ها بر علیه من شایعات فراوانی را پخش کردند که خوشبختانه شناخت کاملی که از من در مجلس وجود داشت باعث شد حرکت آنها با شکست همراه باشد.

وی تاکید کرد: جای تاسف است که بیشترین تخریب ها از جانب هم استانی های خودمان بود که این حرکت جای تاسف دارد.

صادقی تصریح کرد: اما در یکی از موارد مجمع نمایندگان با حضور 16 نفر جلسه ای با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد که بنا بر ظرفیت بالای استان فارس اعتبار 240 میلیاردی بابت ماده 180 را افزایش دهیم که در این مورد اجماع خوبی شکل گرفت و قرار شد مبلغ مناسبی بابت خشکسالی به استان فارس اختصاص داده شود.

حرمت افراد باید حفظ شود

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اعتقادی به تغییر تمامی مدیران همزمان با تغییر دولت ندارم، گفت: اگر قرار باشد تغییری در مدیریت ها ایجاد شود باید حرمت ها را حفظ کرد نه اینکه بدون اطلاع یک مدیر شخص دیگری را به جای او فرستاد که خودش خبر برکناری را به مدیر قبلی بدهد.

وی تاکید کرد: از طرفی دیگر به تغییر تمامی مدیران یک دولت اعتقاد ندارم زیرا باید کارایی افراد را در نظر گرفت نه اینکه با تغییر دولت تمامی مدیران را برکنار کرد.

صادقی در خصوص برخی از تغییرات در دانشگاه شیراز، گفت: در این خصوص جلساتی با مسئولین دانشگاه شیراز داشتیم و به طور مشخص اعلام کردیم که باید از تمامی ظرفیت های نظام برای رسیدن به موفقیت استفاده کرد.

باید از تمامی ظرفیت های استان فارس استفاده کرد

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوالی در خصوص ظرفیت های استان فارس، گفت: گردشگری از جمله ظرفیت های هم استان فارس است که من در زمان انتخابات هم به این موضوع تاکید فراوان داشتم.

وی افزود: توسعه زیر ساختها باید برای رسیدن به این هدف مهم مد نظر قرار داده شود به خصوص اینکه استان فارس و شهر شیراز نه تنها ظرفیت توریست تاریخی، مذهبی، فرهنگی را دارد بلکه باید توریست مذهبی را جذب کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید گردشگران شیعه را برای حضور در شیراز تشویق کنیم، گفت: اگر 20 میلیون شیعه در جهان وجود داشته باشد باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که 10 درصد آنها به شیراز سفر کنند که این سفر برای ما سالانه ایجاد 24 هزار اشتغال را به همراه دارد.

صادقی تاکید کرد: آنچه که مد نظر همگان است ایجاد اشتغال در فارس و رسیدن به جایگاه مطلوب است و برای این مهم باید از تمامی ظرفیت های استان فارس به خوبی استفاده شود.

وی تصریح کرد: آنچه که باید مد نظر قرار داده شود سرمایه گذاری و رونق اقتصادی استان فارس و شهر شیراز است و برای رسیدن به این مهم باید از تمامی توان به خوبی استفاده شود.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رونق اقتصادی با ساختن برج ایجاد نمی شود، گفت: ساخت برج و مجتمع های تجاری نشان از رسیدن به موقعیت اقتصادی نیست.

صادقی ادامه داد: در سال جاری بودجه شهرداری شیراز دو هزار و 200 میلیارد تومان در سال جاری است که 35 درصد بودجه عمرانی استان فارس است.

بخش فرهنگ کم هزینه ترین موضوع اجتماع است

 

وی یادآور شد: جای تاسف است که پس از 11 سال تنها 10 کیلومتر از قطار شهری شیراز اجرایی می شود.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هشت سال خشکسالی را در استان فارس تجربه کرده ایم، گفت: دولت طی این سالها اعتباری برای خشکسالی فارس پرداخت نکرده و در این میان باید با تغییر در نحوه عملکرد و استفاده از تمامی داشته ها فعالیت های خود را در جهت مثبت توسعه داد.

صادقی یادآور شد:  عدم مدیریت صحیح در مصرف آب های کشاورزی و جلوگیری از حدر رفتن آب از جمله مواردی است که باعث بروز مشکل در بخش آب استان فارس شده است.

وی ادامه داد: امروز اشتغالزایی بخش صنعت به مراتب بیشتر از بخش کشاورزی است اما برای رسیدن به این مهم باید ظرفیت های استان را به خوبی شناسایی کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه باید بیش از گذشته به فرهنگ توجه داشت، گفت: بخش فرهنگ بیشترین بازدهی را در جامعه دارد اما کمترین هزینه برای آن انجام می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.