جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۳۵

ملا عبدالقادر بیضاوی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: بر خلاف تبلیغات منفی علیه نظام اسلامی و متهم…

ملا عبدالقادر بیضاوی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: بر خلاف تبلیغات منفی علیه نظام اسلامی و متهم ساختن ایران به نقض حقوق، زنان ایران اسلامی در رعایت حقوق زنان از جایگاه والایی برخوردار هستند.

وی اظهار کرد: زن در دین اسلام از منزلتی بالا برخوردار است چنانکه پیامبر مکرم اسلام (ص) در عصر جاهلیت برای هویت بخشیدن به زنان و دخترانی که به دست پدران خود زنده به گور می شدند مبارزه و به اعراب جاهلیت ثابت کرد زن از ارکان توانمند جامعه و خانواده است.

امام جمعه اهل سنت ارومیه اضافه کرد: زنان ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی هویتی دوباره یافته و جایگاه واقعی خود را پیدا کردند.

وی گفت: امروز در دنیایی که زن تبدیل به ابزاری برای تبلیغات کالاهای شرکتهای بزرگ تجاری شده و دیگر کانون خانواده جایی برای او ندارد، زن ایرانی با تکیه برآموزه های دینی در مسیری گام گذاشته که نه تنها نوید بخش آینده ای روشن برای کشور است بلکه مسیر رسیدن فرزندان ایران به قله موفقیت و پیروزی را فراهم می کند.

ملا بیضاوی اضافه کرد: بدون تردید زنان ایرانی الگویی بی مانند برای تمام زنان عالم و تمام بشریت هستند.

ملا بیضاوی اظهار کرد: قبل از انقلاب بواسطه فضای ناسالم حاکم بر جامعه، زنان ایرانی نتوانسته بودند در عرصه های مختلف استعدادهای خود را نشان دهند اما با پیروزی انقلاب اسلامی زنان ایرانی حیات تازه ای یافتند.

وی افزود: موفقیت زنان در المپیادهای علمی و صعود آنها به مدارج عالی بین المللی نشانه از اراده و توانایی بالای زن ایرانی دارد.

8135/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *