شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۳:۲۹

مدیرکل هواشناسی استان مازندران با اشاره به اینکه از امشب سوم آبان تا دوشنبه پنجم آبان با ورود سامانه سرد بارشی شاهد کاهش…

مدیرکل هواشناسی استان مازندران با اشاره به اینکه از امشب سوم آبان تا دوشنبه پنجم آبان با ورود سامانه سرد بارشی شاهد کاهش محسوس دما خواهیم بود، گفت: با ورود این سامانه به فضای استان شاهد وزش باد و باران در مازندران بوده و این بارش‌ها موجب کاهش 12 درجه‌ای دما در استان می‌شود.

نوربخش داداشی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه مازندران، با اشاره به اینکه از امشب تا دوشنبه با ورود سامانه سرد بارشی شاهد کاهش محسوس دما خواهیم بود، گفت: با ورود این سامانه به فضای استان شاهد وزش باد و باران در مازندران بوده و این امر سبب کاهش 7 تا 12 درجه‌ای دما در استان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت رعد و برق و مواجی و طوفانی‌شدن دریا را به همراه دارد، افزود: هشدارهای لازم در خصوص عدم تردد شناورهای تفریحی و ماهیگیری در دریا داده شده است.

مدیرکل هواشناسی استان مازندران با اشاره به اینکه این وضعیت از امروز آغاز شده و تا روز سه‌شنبه ادامه‌دارد، اظهارکرد: آبگرفتگی و بالاآمدن سطح آب رودخانه‌ها با توجه به میزان بارش‌ها محتمل بوده و این وضعیت در غرب استان بیشتر و نمایان‌تر خواهد بود.

وی با اشاره به احتمال بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی استان، افزود: بارش‌ها تا روز دوشنبه در شرق مازندران و تا روز سه‌شنبه در غرب استان ادامه دارد، اما سردی و کاهش دما تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت لذا توصیه می‌شود آحاد جامعه به ویژه دانش‌آموزان با پوشش مناسبی نسبت به حضور در محیط بیرون اقدام کنند.

داداشی با اشاره به اینکه این بارش‌ها موجب کاهش 12 درجه‌ای دما در استان خواهد شد، تصریح‌کرد: میزان پیش‌بینی بارش‌ها در حدود 200 میلیمتر است اما تفاوت عمده این بارش‌ها با بارندگی‌های قبلی در بازه زمانی گسترده‌تر آن است.

وی افزود: هشدارهای لازم به مسئولان و دست‌اندرکاران برای انجام پیش‌بینی‌های لازم برای جلوگیری از بروز حوادث و خطرات احتمالی داده شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *