جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۸:۲۳

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، “وانگ گوان” نماینده چین در مذاکرات وین در گفتگو با خبرنگاران از احتمال زیاد…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، “وانگ گوان” نماینده چین در مذاکرات وین در گفتگو با خبرنگاران از احتمال زیاد موافقت ایران و 1+5 با تمدید زمان مذاکرات هسته ای خبر داد.

این دیپلمات چینی با اشاره به پیشرفت‌ های صورت گرفته در مذاکرات هسته ای میان ایران و غرب در عین حال به وجود اختلاف و شکاف در بعضی از موارد میان طرفین اشاره کرد.

در همین رابطه منابع دیپلماتیک که خواستند نام آنها فاش نشود، اعلام کردند احتمالا امروز جمعه طرفین مذاکرات هسته‌ ای ایران و 1+5 تصمیم خود را درباره تمدید مهلت مذاکرات پس از 20 جولای (29 تیرماه) اعلام می کنند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز از تصمیم خود برای تمدید مذاکرات هسته ای با ایران خبر داده و اعلام کرده است که با کنگره درباره تمدید این ضرب الاجل مذاکره می کند.

اوباما درحالی در پی تمدید مذاکرات هسته ای با ایران است که دو نفر از سناتورهای افراطی و سرشناس آمریکایی شرایط جدیدی را برای توافق هسته ای با ایران تعیین کرده اند که می تواند اوضاع را پیچیده تر و شکننده تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.