شنبه، ۲۲ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۶

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: امیدواریم طرح جامع گردشگری استان سمنان، امسال نهایی شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: امیدواریم طرح جامع گردشگری استان سمنان، امسال نهایی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، محمدحسین بحرالعلومی در مراسم اختتامیه دومین کارگاه ملی طبیعت‌گردی که در شهر شهمیرزاد واقع در استان سمنان برگزار شد، ابراز امیدواری کرد، طبیعت‌گردان، سفیران خوبی برای استان سمنان باشند و برگزاری این کارگاه در جذب هر چه بیشتر گردشگران به استان سمنان موثر خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم رونق صنعت گردشگری استان سمنان، گفت: استان سمنان نیاز به معرفی و اطلاع رسانی شایسته جاذبه‌های گردشگری از طریق ابزارهای کارآمد اطلاع رسانی مانند صدا و سیما و رسانه‌های ملی و بین المللی دارد.

بحرالعلومی، ایجاد و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در روستاهای هدف گردشگری استان، احیاء جاده سنگفرش، توسعه طبیعت‌گردی در مناطقی از جمله پارک ملی توران، پرور و خوش ییلاق را از جمله طرح‌های در دست اجرا توسط این اداره کل برای توسعه گردشگری استان اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، دومین کارگاه ملی آموزش طبیعت گردان با عنوان “توسعه پایدار طبیعت‌گردی در مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست به منظور توانمندسازی جوامع بومی” در استان سمنان با حضور بیش از 70 کارشناس طبیعت‌گردی برگزار شد.

استان سمنان به دلیل داشتن مناطق مناسب طبیعی و وسعت کافی و اینکه بیش از 23 درصد از وسعت استان را مناطق حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش تشکیل می‌دهد، برای طبیعت گردان جذاب است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.