یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، کیقباد یاکیده بعد از ظهر شنبه در نشست نماینده مردم دشتستان با مردم وحدتیه با اشاره به تلاش های…

به گزارش خبرنگار مهر، کیقباد یاکیده بعد از ظهر شنبه در نشست نماینده مردم دشتستان با مردم وحدتیه با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای بهبود وضعیت ابرسانی در استان بوشهر، اظهار داشت: وحدتیه دارای میزان، کفیفت و فشار آب آشامیدنی خوبی است.

وی با اشاره به برخیا ز مشکلات آبرسانی در وحدتیه، ادامه داد: مشکل اصلی که در شهر وحدتیه وجود دارد، نبود مخزن ذخیره آب و فرسودگی برخی از قسمت‌های شبکه توزیع است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر ادامه داد: 30 درصد از مجموع 60 کیلومتر شبکه توزیع آب در وحدتیه قبل از شهر شدن، نوسازی شده و هم اکنون 30 درصد دیگر یعنی حدود 20 کیلومتر وضعیتی بحرانی دارد.

چهار کیلومتر شبکه آبرسانی وحدتیه نوسازی می‌شود

وی اضافه کرد: به طور میانگین سالانه یک و نیم کیلومتر از شبکه وحدتیه نوسازی شده است و در سال جاری چهارکیلومتر نوسازی خواهیم داشت قطعا با حمایت‌های نماینده مردم در مجلس و تلاش برای جذب اعتبارات اقداماتی بهتری در رفع مشکلات آب و فاضلاب صورت خواهد انجام گرفت.

یاکیده افزود: جانمایی احداث مخزن ذخیره آب آشامیدنی شهر وحدتیه انجام گرفته و زمین مربوط خریددارای شده است همچنین پیمانکار مشخص شده و اعتباری 10میلیاردی از محل اعتبارات تملک دارای سرمایه شهرستان برای آن اختصاص داده شده است که امیدواریم به زودی علمیات اجرای آن آغاز و در مدت دو سال ساخته شود.

وی تصریح کرد: برای تهیه و توزیع هر قبض آب 15هزار ریال هزینه می شود و به ازای هر متر مکعب شهری مبلغ یک‌هزار و 800 ریال از مشترکین اخذ می‌شود اما در صورت مراجعه به فروشگاه‌های تصفیه آب هر متر مکعب 250هزار ریال به فروش می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.