شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۹

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از تصویب تاسیس کارخانه استحصال انرژی الکتریکی و تولید کود از پسماندهای شهری به روش هاضم و…

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از تصویب تاسیس کارخانه استحصال انرژی الکتریکی و تولید کود از پسماندهای شهری به روش هاضم و با اکثریت آرا در شورای اسلامی شهر کرج خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رضا زین العابدینی، امروز(25مرداد)، در جمع خبرنگاران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج و شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر به منظور تاسیس کارخانه مذکور اظهارکرد: این تفاهم نامه مدتی قبل به شهرداری کرج ارسال شده و به امضای شهردار کرج رسید.

وی هدف از تاسیس کارخانه استحصال انرژی الکتریکی را کاهش دفن پسماندهای شهری و افزایش تولید انرژی های تجدید پذیر اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج افزود: تولید برق از زباله‌های شهری و تولید کود کمپوست از این زباله‌ها از جمله مزایای احداث این کارخانه است و این مهم کمک شایانی به حفظ محیط زیست شهری می‌کند.

وی در پایان محل احداث کارخانه را در جنوب غربی کرج اعلام کرد و گفت: احداث این کارخانه موجب کاهش تردد و جلوگیری از هزینه‌های حمل و نقل‌های اضافه می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *