پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۱

ˈاکبر راستارˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باوجود سطح بالای 700 هزار هکتاری اراضی زراعی و تولید سالانه…

ˈاکبر راستارˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باوجود سطح بالای 700 هزار هکتاری اراضی زراعی و تولید سالانه پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در همدان ، در این استان کارخانه تولید ماشین آلات سنگین وجود ندارد.

وی اضافه کرد: هشت سازنده ماشین آلات کشاورزی در استان همدان فعال است و دستگاه های بذرپاش، سم پاش و خرمن کوبی در این استان تولید می شود.

وی از حمایت و ارایه تسهیلات مناسب و کم بهره به سرمایه گذاران کارخانه تولید تراکتور و کمباین در استان همدان خبر داد.

وی همچنین براهمیت بهره گیری از مکانیزاسیون و فن آوری های جدید برای افزایش کمی و کیفی تولید تاکید کرد.

راستار با بیان اینکه در مکانیزاسیون شاخص هایی مانند ضریب مکانیزاسیون و درجه مکانیزاسیون وجود دارد، ادامه داد: با توجه به برنامه پنجم توسعه سال گذشته ضریب مکانیزاسیون در استان همدان باید به 1.28 اسب بخار در هکتار می رسید که این ضریب به 1.32 اسب بخار در هکتار رسیده است.

وی با بیان اینکه درجه مکانیزاسیون به معنی تناسب استفاده ماشین آلات به کل زمین ها است، گفت: درجه مکانیزاسیون استان همدان در سال گذشته با توجه به برنامه پنجم توسعه باید به 62 درصد می رسید اما با توجه به اقدامات انجام شده به 65 درصد رسیده است.

استان همدان دارای 700 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است و سالانه پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود.

7521/576

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.