یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۰۱

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: 74 کیلومتر راه ارتباطی اصلی بین شهری و روستایی در شهرستان خلخال احداث، بهسازی و آسفالت…

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: 74 کیلومتر راه ارتباطی اصلی بین شهری و روستایی در شهرستان خلخال احداث، بهسازی و آسفالت می شود.

به گزارش ایسنا، علی حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در نشستی با فرماندار خلخال با اشاره به اینکه از میزان 10 کیلومتر احداث راه ارتباطی اصلی، 30 کیلومتر بهسازی راه ارتباطی فرعی، 28 کیلومتر آسفالت راه روستایی، هشت کیلومتر آسفالت راه اصلی و شش کیلومتر لکه گیری آسفالت است، گفت: برای اجرای این پروژه‌ها در مجموع بیش از 200 میلیارد ریال هزینه می شود.

وی بیان کرد: بهره برداری از پروژه راه اصلی خلخال به فیروزآباد در تقاطع محور اردبیل به سرچم یکی از خواسته‌های به حق مردم این شهرستان برای بهره مندی از راه ارتباطی اصلی برای دسترسی به مرکز استان و کشور است.

وی کمبود اعتبارات و تخصیص نیافتن به موقع اعتبارات با توجه به محدودیت زمان کاری در منطقه را از علل مهم طولانی شدن زمان اجرای این پروژه مهم خلخال اعلام کرد و افزود: تلاش می‌شود عملیات اجرایی این راه ارتباطی که هم اکنون توسط سه پیمانکار در چهار قطعه در حال اجرا است تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: برای تکمیل و بهره برداری از 40 کیلومتر راه در حال احداث خلخال به درام در استان زنجان و داخل حوزه استحفاظی استان اردبیل بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی افزود: برغم محدودیت اعتباری امسال این پروژه همچنان فعال بوده و امسال نیز پنج کیلومتر از این مسیر واقع در داخل دره شاهرود به مناقصه گذاشته شده و به محض مشخص شدن پیمانکار عملیات اجرایی این قطعه نیز در کنار ادامه قطعات دیگر آغاز می شود.

حیدری تعدد راه‌های ارتباطی خلخال و آغاز پروژه‌های مختلف راه سازی بدون توجه به تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های آغاز شده در گذشته را از عوامل محرومیت مردم خلخال در زمینه راه ارتباطی اصلی و مناسب ذکر کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.