چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۸

مصطفی ترک همدانی یکی از سه وکیل شاکی در پرونده شکایت از وزیر اسبق نفت عصر سه شنبه در گفت و گو با…

مصطفی ترک همدانی یکی از سه وکیل شاکی در پرونده شکایت از وزیر اسبق نفت عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حقوقی و قضایی ایرنا با بیان این مطلب افزود که پیروی شکایت از وزیر اسبق نفت به دلیل تولید بنزین های سمی و آلوده در زمان وزارتش، 21 خرداد ماه بازپرس شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت، مسئولان ادارات حقوقی وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست را برای پاسخگویی و ارایه دلایل خود مبنی بر آلوده بودن یا نبودن بنزین تولیدی پتروشمی احضار کرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه به رغم گذشت نزدیک به یک ماه از احضار قبلی و ابلاغ آن به وزارت بهداشت و محیط زیست، تاکنون نمایندگان حقوقی این دو سازمان دلایل و پاسخ خود را در ارتباط با این پرونده ارایه نکرده اند.

ترک همدانی ادامه داد: در مراجعه امروز به شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت ، بازپرس پرونده دستور داد مسئولان ادارات حقوقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان محیط زیست احضار شوند.

سه وکیل دادگستری( پیمان حاج محمود عطار، علیرضا دقیقی و مصطفی ترک همدانی) یازدهم خرداد ماه امسال با حضور در دادسرای کارکنان دولت و ارایه مستنداتی، از وزیر اسبق نفت به دلیل تولید بنزین آلوده توسط پتروشیمی در زمان وزارتش شکایت کردند.

این شکایت برای رسیدگی در اختیار بازپرس شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت قرار گرفت و بازپرس نیز نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان محیط زیست را در خصوص اعلام نظر درباره آلوده بودن یا نبودن بنزین تولیدی پتروشیمی به دادسرا احضار کرد.

نمایندگان وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست در دادسرا حضور یافتند و قرار شد در مهلتی 10 روزه استدلال های خود را درباره آلوده بودن یا نبودن بنزین تولیدی پتروشیمی به شعبه بازپرسی ارایه کنند.

مسعود میر کاظمی وزیر اسبق نفت نیز در اعتراض به اقدام این سه وکیل دادگستری از آنان به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به رییس قوه قضاییه شکایت کرد.

اجتمام(4)**9140**1856

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.