یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۳

استاندار آذربایجان غربی ضمن تاکید بر مشارکت مردم و جوامع محلی به عنوان لازمه اصلی نجات دریاچه ارومیه گفت: مسائل زیست محیطی مانند…

استاندار آذربایجان غربی ضمن تاکید بر مشارکت مردم و جوامع محلی به عنوان لازمه اصلی نجات دریاچه ارومیه گفت: مسائل زیست محیطی مانند وضعیت دریاچه ارومیه از مسائلی هستند که تمام بشریت در آن سهم دارند و نباید به این مسائل نگاه سیاسی داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، مهندس سعادت در جلسه دیدار با “کوجی هاندا” سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد با تاکید بر این موضوع که نمی‌توان به صورت دستوری مردم را به مشارکت دعوت کرد، افزود: در بازه سه سال اول احیای دریاچه ارومیه مردم باید خود داوطلب اجرای طرح‌های احیای دریاچه ارومیه باشند و ما بدون مشارکت و همکاری مردم نمی‌توانیم شاهد بهبود در روند احیای دریاچه ارومیه باشیم.

وی ادامه داد: امروز ما نیازمند همکاری‌های بین المللی در خصوص نجات دریاچه ارومیه هستیم و از تجربیات و دستاوردهای علمی دنیا برای احیای دریاچه استقبال و استفاده می کنیم.

استاندار آذربایجان‌غربی توسعه همکاری‌های بین المللی را فرصتی برای اتخاذ تصمیمات و اجرای راهکارهای بهتر برای احیای دریاچه ارومیه دانست و گفت: تمام راهکارهای مربوط به احیای دریاچه ارومیه در طی چند ماه گذشته توسط دانشگاه‌های داخلی و خارجی و گروه‌های بین المللی مورد بررسی قرار گرفته و اکنون به مرحله عملیاتی نمودن این طرح‌ها رسیده‌ایم.

وی همچنین به اقدامات انجام شده برای نجات دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: کارگروه‌های تخصصی در سازمان جهاد کشاورزی استان برای تشویق و آموزش مردم و جوامع محلی در جهت اجرای آبیاری های مدرن در اراضی کشاورزی حوضه آبخیز دریاچه ارومیه تشکیل شده است که تحقق این موضوع، می تواند کمک شایانی به احیای دریاچه ارومیه نماید.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با تاکید بر اجرای موفق طرح کشاورزی پایدار در روستای گل نقده آذربایجان غربی گقت: با انتقال تجربیات علمی و تخصصی کارشناسان این طرح به مدیران و مسئولان استانی، آمادگی پیاده سازی این طرح را در وسعت بیشتر در حوزه دریاچه ارومیه داریم.

سعادت افزود: آموختن راهکارهای علمی و کاربردی احیای دریاچه ارومیه بسیار مثمر ثمر است و استان آذربایجان‌غربی آمادگی خود را برای به کارگیری این راهکارها اعلام می کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.