جمعه، ۲۱ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۴

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان‌غربی گفت: تقویت ساختارهای آموزشی و فرهنگی و مشارکت‌های مردمی به ویژه زنان از برنامه‌های مهم محیط‌زیست است. به گزارش…

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان‌غربی گفت: تقویت ساختارهای آموزشی و فرهنگی و مشارکت‌های مردمی به ویژه زنان از برنامه‌های مهم محیط‌زیست است.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌غربی، حسن عباس‌نژاد در نشست سه جانبه بین سازمان محیط‌زیست، جهاد کشاورزی و تشکلهای زیست‌محیطی آذربایجان‌غربی افزود: در سالهای گذشته فرهنگ‌سازی در حوزه محیط‌زیست بسیار مغفول واقع شده بود.

وی اظهار کرد: سازماندهی تشکلهای مردمی و تقویت ساختارهای آموزشی و فرهنگی در حفاظت از محیط‌زیست کشور خصوصا آموزش زنان روستایی و تقویت مشارکت آنها در حفاظت از محیط‌زیست یکی از الزامات اساسی است.

وی اضافه کرد: تقویت ساختارهای آموزشی و فرهنگی می‌تواند نقش مهمی در حاکمیت تفکر و نگرش سازنده و و ترمیمی در احیای محیط‌زیست و جلوگیری از تخریب و آلودگی محیط‌زیست و منابع طبیعی باشد.

عباس‌نژاد گفت: هم اینک دریاچه ارومیه آسیب‌های بسیاری از حاکمیت تفکر توسعه صرف بر خود دیده است و در این زمینه نیازمند مشارکت آحاد مختلف جامعه هستیم.

عباس‌نژاد اضافه کرد: حضور آحاد مختلف جامعه در مسایل زیست‌محیطی به ویژه احیای دریاچه ارومیه زاینده مشارکت فعال کل جامعه در فرایند احیای دریاچه خواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.