سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، صادق نجفی قبل از ظهر سه شنبه در مراسم رونمایی از کتاب “شناسنامه تبریز و پیرامون” تالیف این اثر…

به گزارش خبرنگار مهر، صادق نجفی قبل از ظهر سه شنبه در مراسم رونمایی از کتاب “شناسنامه تبریز و پیرامون” تالیف این اثر را اقدامی ارزشمند و ماندگار در تبیین تاریخ پرافتخار شهر تبریز خواند و گفت: استاد علی پولاد به عنوان فرهیخته دلسوزی که عاشق تبریز، آذربایجان و ایران اسلامی است، با تالیف گرانسنگ و نفیس خود، گام مهم و تاثیرگذاری در معرفی ظرفیت‌های ناملموس فرهنگ تبریز و آذربایجان برداشته است.

وی ادامه داد: توجه به نقش‌آفرینی تاریخی و اجتماعی محلات تبریز با ارایه مستندات دقیق تاریخی، اقدام مهمی است که در این کتاب مورد توجه قرار داده شده و سرمایه‌ ارزشمندی برای نسل جوان به شمار می‌رود.

نجفی با اشاره به اهتمام فرهنگی شهرداری تبریز تاکید کرد: به عنوان خدمتگزار مردم در شهرداری تبریز، در کنار شورای اسلامی شهر از هر گامی که در راستای توسعه و معرفی شهر تبریز باشد، با تمام وجود حمایت می‌کنیم.

وی رویکردهای عمرانی شهرداری تبریز در حوزه فرهنگ را مورد توجه قرار داد و گفت: حرکت‌ شهرداری تبریز در معرفی و احیای آثار تاریخی شهر تبریز با هدایت، حمایت و نظارت شورای اسلامی شهر تبریز، استمرار دارد.

شهردار تبریز تاکید کرد: با آغاز ساماند‌هی فضای تاریخی برج خلعت پوشان، شهروندان و عموم میهمانان و گردشگران، در آینده‌ای نزدیک، شاهد اعتلای نام یکی از مهم‌ترین و کم‌نظیرترین مستندات مدنیت و هویت فاخر شهر تبریز خواهند بود.

نجفی ادامه داد: احیای محدوده مقبره‌الشعرا تا موزه قاجار با 100 میلیارد ریال اعتبار، با حمایت استانداری آذربایجان‌شرقی آغاز شده و به زودی تحویل شهروندان خواهد شد.

وی احیای میدان صاحب‌ الامر، میدان ساعت و ارک بلند شهر تبریز را از دیگر اقدامات عمرانی شهر تبریز در حوزه فرهنگ و اعتلای نام تبریز خواند.

گفتنی است اثر نفیس “شناسنامه تبریز و پیرامون” حاوی 580 تصویر موثر و 550 موضوع محوری در چهار زبان مختلف است که پس از پنج سال تلاش گروهی، توسط علی پولاد تالیف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *