چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۱

به گزارش روز سه شنبه ایرنا ˈحبیب الله آصفیˈ در دیدار با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت:نقش پاسداران…

به گزارش روز سه شنبه ایرنا ˈحبیب الله آصفیˈ در دیدار با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت:نقش پاسداران در دفاع از نظام اسلامی ، ارزشمند و در تاریخ ماندگار است.

سرهنگ پاسدار ˈ عبدالامیر محتشمی راد ˈ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول نیز در سخنانی گفت:هرکس و در هر مقام و جایگاهی قلبش برای نظام اسلامی می تپد در واقع یک پاسدار است.

فرماندار ویژه دزفول همچنین با حضور در مرکز فرهنگی دفاع مقدس ،پادگان شهید باکری و تیپ 2 لشکر ولی عصر روز پاسدار را به فرماندهان وپاسداران مستقر در این یگان ها تبریک گفت.

**فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول:

هویت و شناسنامه پاسدار در کربلا شکل گرفت

سرهنگ پاسدار ˈ عبدالامیر محتشمی راد ˈ افزود:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوم فروردین سال 1358 به فرمان امام راحل(ره) تأسیس شد اما در واقع هویت و شناسنامه پاسدار در کربلا شکل گرفت.

وی افزود:معنای واقعی پاسداری از اسلام در دوره 10 ساله امامت امام حسین (ع) تحقق یافت زیرا در این دوران تحرکات تبلیغاتی ، بیداری و ایستادگی در مقابل حرکت انحرافی و عمل به دستورات اسلام به اوج خود رسید.

سرهنگ محتشمی راد اظهار داشت:اعتقاد به امام حسین (ع) نخستین شرط پاسداری از اسلام است.

وی با اشاره به نحوه تشکیل سپاه پاسداران گفت:سپاه در ابتدا به عنوان یک نیروی شهری با مأموریت حفظ نظم عمومی آغاز به کار کرد و به طور جدی در مقابله با اشرار به مبارزه پرداخت و قوام و ثبات یافت.

فرمانده سپاه ناحیه دزفول افزود:سپاه در کنار ارتش توانست مبارزه چشمگیری در مقابله با رژیم بعثی در دوران جنگ داشته باشد و پس از آن علاوه بر فعالیت های رزمی ،آموزشی ودفاعی در سازندگی وسدسازی،پروژه های کشاورزی وراه سازی نیز با موفقیت وارد شد.

سرهنگ محتشمی راد هویت نظامی را یک بعد فعالیت های سپاه دانست وگفت:سپاه پاسداران در اکثر فعالیت های عمرانی نیز ورود پیدا کرده و وظیفه پاسداری از انقلاب اسلامی ودست آوردهای انقلاب را بر عهده دارد.

**آزمون خوشنویسی در گتوند برگزار شد

مسوول انجمن خوشنویسان اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گتوند از برگزاری آزمون خوشنویسی در این شهرستان خبر داد.

ˈسکینه ظهراب زادهˈ افزود:آزمون خوشنویسی به مدت دو روز در مقاطع مقدماتی،متوسط،خوش ،عالی وممتاز برگزار شد و 24 نفر از هنرجویان به رقابت پرداختند.

وی گفت:این آزمون در فرهنگسرای اندیشه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گتوند برگزار شد.

**اداره اوقاف اندیمشک در خوزستان برتر شناخته شد

رییس اداره اوقاف شهرستان اندیمشک از کسب عنوان برتری این اداره در سطح استان خوزستان خبر داد.

ˈمروت خادمˈ افزود: این اداره یکی از چهار شهر برتر استان خوزستان در وظایف محوله شناخته شد.

وی گفت:این اداره هم اکنون یک عنوان یک نمایندگی و اداره نو پا در شهرستان اندیمشک در حال فعالیت است.

خادم افزود:با توجه نیاز روزافزون این اداره در زمینه استقلال در تصمیم گیری پیرامون مباحث مربوط به اوقاف و امور خیریه ، پیشنهاداتی به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ارائه شد.

وی افزود:اداره کل اوقاف خوزستان نیز پس از بررسی قول داد در آینده نزدیک،استقلال اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اندیمشک را اعلام کند.ک/3 648/7278

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.