شنبه، ۲۷ آذر ۹۵ - ۰۲:۰۶
اختراع در صنعت خودرو

کمپانی فورد در سال ۲۰۱۶ بیشترین اختراع در صنعت خودرو را در حالی به نام خود ثبت کرد است که این کمپانی خودروسازی…

کمپانی فورد در سال ۲۰۱۶ بیشترین اختراع در صنعت خودرو را در حالی به نام خود ثبت کرد است که این کمپانی خودروسازی به لطف و تلاش کارکنانش در سال جاری در حالی به این موفقیت دست یافته است که در سال جاری میلادی تعداد پتنت‌ های منتسب به شرکت فورد ، بیش‌تر از هر کمپانی خودروساز دیگری است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

کمپانی خودرو سازی فورد در سال ۲۰۱۶ موفق به ثبت حدود ۱۵۰۰ اختراع در صنعت خودرو شده است و این نشان‌ از رشد ۲۵ درصدی تعداد اختراعات ثبت‌شده‌ی فورد ، نسبت به سال گذشته دارد. نکته‌ی جالب توجه این است که در سال ۲۰۱۶، تعداد کل اختراعات ثبت‌شده‌ی شرکت‌های مختلف به ۳۲۰۰ مورد می‌رسد و این یعنی فورد توانسته است تقریبا نیمی از آن‌ها را به خود اختصاص دهد. اگر نگاهی به تعداد اختراعات این کمپانی در سال ۲۰۱۴ بیندازیم، متوجه رشد  ۹۰ درصدی آن در سال ۲۰۱۶ خواهیم بود.

اختراع در صنعت خودرو

سیستم On-the-Go H2O اختراع کمپانی فورد که از میعان برای تولید آب قابل آشامیدن در خودرو استفاده می‌کند

مدیر فنی کمپانی خودرو سازی فورد در خصوص این تعداد از اختراع در صنعت خودرو اظهارات خود اعلام کرده است:

روزانه شاهد نو‌آوری در بخش‌های مختلف محصولات هستیم و اکنون زمان خوبی است تا ما نیز با تمرکز بر محصولات خودرویی خود، در این زمینه به تکامل برسیم.

یکی از بنیادی‌ترین اختراع در صنعت خودرو که توسط کمپانی فورد در سال ۲۰۱۶ به ثبت رسیده است سیستم «On-the-Go H2O» است که از میعان برای تولید آب قابل آشامیدن در خودرو استفاده می‌کند. Carr E یک دستگاه ترابری شخصی است که می‌تواند به‌عنوان سیستم تحویل بسته نیز عمل کند. eChair؛ یک ویلچر الکتریکی است که به‌صورت خودکار درون خودرو قرار می‌گیرد. یکی دیگر از اختراعات دیگر فورد، خودروهای خودران را به پهپاد مجهز می‌کند.

[highlight]منبع : LEFTLANENEWS[/highlight]

4 دیدگاه برای “بیشترین اختراع در صنعت خودرو در سال ۲۰۱۶ با نام کمپانی فورد ثبت شد”

 1. سینا گفت:

  فورد یکی از قدیمی ترین و سابقه دارترین شرکت های تولید خودرو در دنیا است و اصلا جای تعجب نداره

 2. حیران گفت:

  شاید یه روزی جای مرسدس بنز رو گرفت

 3. گل مریم گفت:

  وای داخلش چه جالبه

 4. جلیل گفت:

  این همه خودرو اختراع کرده ولی همش یه عکس گذاشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.