چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۷

به گزارش خبرگزاری مهر، سيد محمد علي سيد ابريشمي در نشست مشترک با صنعتگران گيلان و نمايندگان تشكل هاي صنعتي گفت: 5 هزار…

به گزارش خبرگزاری مهر، سيد محمد علي سيد ابريشمي در نشست مشترک با صنعتگران گيلان و نمايندگان تشكل هاي صنعتي گفت: 5 هزار ميليارد تومان به عنوان يارانه صنعت درنظر گرفته شده كه بخش قابل توجهي از اين ميزان، براي تامين زير ساختها در اختيار وزارت نيرو قرار خواهد گرفت، همچنين اميدواريم بخشي از اين يارانه به توسعه زير ساختهاي صنعتي در شهركها و نواحي صنعتي اختصاص يابد.

مدير عامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران با اشاره به اينكه استان گيلان از نظر صنعتي رشد مطلوبي نداشته است، يكي از دلايل  عقب ماندگي صنعت در اين استان را عدم توجه به اين مهم طي چندسال گذشته  برشمرد و گفت: استانهاي شمالي به دليل قابليتهاي كشاورزي از نظر صنعتي كمتر مورد توجه قرار گرفته اند  از اين رو سهم  استان گيلان از عرصه صنعتي محدود بوده است.

وي با بيان اينكه استانهاي شمالي با توجه به محدوديت عرصه با مشكل مواجه هستند، افزود: در استان گيلان به استثناي رشت كه داراي 700 هكتار عرصه صنعتي است، سهم شهركهاي ديگر استان به طور ميانگين حدود ٣٠ هكتار است.

سيد ابريشمي، زير بناي توسعه استان را صنعت توصيف كرد و گفت: رسالت ما در سازمان ايجاد زير ساختهاي صنعتي است.

وي، قيمت تمام شده براي آماده سازي عرصه هاي صنعتي در استان گيلان  را بسيار بالا عنوان كرد و گفت: سعي مي كنيم با حمايت و خواست صنعتگران زير ساختهاي صنعتي به نحو مطلوبي در شهركها و نواحي صنعتي استان ايجاد شود.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در جريان سفر به استان گيلان ضمن ديدار با استاندار اين استان از شهركهاي صنعتي لوشان، سفيد رود رشت، لاهيجان ، آستانه اشرفيه و تعداي از واحدهاي صنعتي اين استان بازديد كرد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.