یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۱

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: بخشی از بودجه ۲ درصد درآمد نفت به خوزستان برای تکمیل فازهای بعدی توسعه و ساخت حرم…

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: بخشی از بودجه ۲ درصد درآمد نفت به خوزستان برای تکمیل فازهای بعدی توسعه و ساخت حرم مطهر علی‌بن مهزیار اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان، سید‌شکر‌خدا موسوی در حاشیه بازدید از مراحل ساخت و توسعه حرم علی‌بن مهزیار اهوازی که شب گذشته انجام شد، با بیان اینکه در مرمت و توسعه علی‌بن مهزیار اهوازی حرکت بزرگی صورت گرفته است، اظهار کرد: امسال میزان بودجه ۲ درصد درآمد نفت به خوزستان ۴۴۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی افزود: همه در تکمیل نشدن این بقعه در 2 سال گذشته مقصر هستند، اما در یک سال اخیر روند ساخت این حرم، سرعت بسیار خوبی داشته است. برای تکمیل این بقعه همه باید حضور داشته باشند. این بقعه توانایی این را دارد که تبدیل به یک قطب فرهنگی مهم در اهواز و بلکه در استان شود.

موسوی ادامه داد: اگر ده‌ها و صدها مرکز فرهنگی را با هزینه‌های کلان احداث کنیم، نمی‌توان ظرفیتی که حرم علی‌بن مهزیار اهوازی در بحث فرهنگ دارد را نادیده گرفت، در این میان برای نشان دادن این حرم به‌ عنوان یک قطب فرهنگی لازم است که رسانه‌ها به همراه نخبگان استان دست در دست یکدیگر داده و این فرهنگ‌سازی را محقق کنند.

وی با اشاره به اینکه بشر بیشتر از غذای جسم نیازمند غذای روح است، گفت: همه بقاع متبرکه مامنی برای مردم مومن هستند، بر این اساس برای پایان دادن به مراحل ساخت این بقعه مهم در خوزستان باید رسیدگی‌های مهمی صورت گیرد. موضوع محدود بودن بودجه برای تکمیل صحن خارجی حرم را به اطلاع دیگر نمایندگان اهواز می‌رسانم و حتما بخشی از صحبت‌های خود در صحن علنی مجلس را به علی‌بن مهزیار اهوازی اختصاص می‌دهم.

موسوی یادآور شد: حتما بخشی از این بودجه 2 درصد نفت خوزستان را برای تکمیل فازهای بعدی این حرم مطهر از جمله صحن خارجی آن اختصاص خواهیم داد.

وی از برگزاری جلسه‌ای با شهرداری و روسای شرکت‌های خوزستانی برای تامین بودجه توسعه و ساخت صحن علی‌بن مهزیار اهوازی خبر داد و گفت: متاسفانه در خوزستان این ضعف را داریم که اداره‌های شهرستان زیر سایه اداره‌های کل محو می‌شوند.

نماینده اهواز در مجلس ‌اظهار کرد: پس از تکمیل این حرم به آسانی می‌توان جمعیتی بالغ بر 15 هزار نفر را برای برگزاری مراسم ویژه در این حرم جای داد، پس با توجه به فرارسیدن ماه محرم باید برای تمکیل این حرم گام‌های مهمی برداشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *