دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار علی مویدی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید سفرا و نمايندگان كشورهاي عضو گروه ميني دوبلين و سازمان‌هاي…

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار علی مویدی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید سفرا و نمايندگان كشورهاي عضو گروه ميني دوبلين و سازمان‌هاي بين‌المللي و منطقه‌اي مقيم تهران، از مرزدوغارون در شهرستان تایباد اظهار کرد: یکی از ضرورتهای ما در سال جاری مبارزه با مواد مخدر است و از نقطه سفر مرزی گرفته تا تمام نقاط کشور برای آن برنامه داریم .

وی گفت: هدف از سفر سفرای کشورهای عضو مینی دوبلین مقیم تهران معرفی بخشی از تعهدات و تمهیدات لازم در راستای مبارزه با مواد مخدر توسط نظام جمهوری اسلامی ایران به آنها بوده است.

سردار مویدی افزود: امیدواریم جامعه جهانی از این اقدامات جمهوری اسلامی ایران مطلع شوند و شاید همکاری بیشتر سایر کشورهای با ایران باشیم.

علیرضا جزینی قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری نیز گفت: اولین هزینه ای که نظام جمهوری اسلامی ایران در راستای مبارزه با مواد مخدر کرد سه هزار 734 شهید و 12 هزار جانباز و مجروح بوده است.

وی گفت: البته موضوع مبارزه با مواد مخدر امری است که مورد تاکید مقام معظم رهبری و مسئولان نظام قرار دارد و همه سازمان ها دست به دست داده اند و ستادی را متشکل از 17 وزارت و سازمان عضو تشکیل داده اند تا در راستای مبارزه با مواد مخدر با رویکرد اجتماعی و کاهش بازار جرم فعالیت کنند.

وی افزود: در سال جاری در راستای انسداد مرزها 85 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده و سازمان های دیگر نیز اعتبار در این راستا اختصاص خواهند داد.

سردار محمد کاظم تقوی فرمانده مرزبانی خراسان رضوی نیز گفت : امروز سفرای کشورهای عضو مینی دوبلین در نزدیک ترین نقطه به کشور افغانستان یعنی در فاصله 350 متری با مرز افغاستان در برجک دیده بانی پاسگاه مرزی تپه سفید حضور یافتند و شاهد فعالیت های نیروهای خوب جمهوری اسلامی در راستای جلوگیری از هرگونه اقدام مخرب بوده اند .

وی گفت: در جهت تعامل برای کنترل دو طرف مرز جمهوری اسلامی ایران برای کشور افغانستان پاسگاه مرزی را در خاک کشورشان احداث کرده است .

سردار کاظمی با اشاره به شرایط مرز و خشکسالی ما شاید تردد اتباع و مواد مخدر ابراز کرد: تلاش ما این است که با کشور افعانستان همکاری مشترکی داشته باشیم.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: امیدواریم که از کمک جامعه جهانی کمک جامعه جهانی بی نصیب نمانیم در امر کنترل مرز و جلوگیری از مواد مخدر بی نصیب نمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.