شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۲۰

معاون امور بندری و مناطق ویژه‌ی سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان ارزش کل تسهیلات پیش‌بینی شده برای ساخت 30 شناور جدید مسافری را…

معاون امور بندری و مناطق ویژه‌ی سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان ارزش کل تسهیلات پیش‌بینی شده برای ساخت 30 شناور جدید مسافری را بالغ بر 900 میلیارد ریال دانست و گفت: عمده این تسهیلات با مشارکت بانک توسعه‌ی تعاون کشور در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، دکتر «علی جهاندیده» در مراسم بهره‌برداری از دو فروند شناور جدید مسافری کلاس کاتاماران موسوم به «آذرخش» در جزیره‌ی قشم، با تأکید بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌ی توسعه‌ی «دریامحور» اظهار کرد: ایران یک کشور دریایی است و سازمان بنادر بعنوان مرجع دریایی کشور وظیفه‌ی خود می‌داند که در راستای ایجاد زیرساخت‌های مسافری ظرفیت‌سازی کند.

وی ادامه داد: ایران، 5800 کیلومتر نوار ساحلی دارد که باید وجب به وجب آن به نفع مردم و ساحل‌نشینان آباد شود، این به موضوع مهم بدان معناست که در همه‌ی این سواحل فرصت‌های ارزشمندی برای ایجاد اشتغال وجود دارد که باید از بالقوه به بالفعل تبدیل شوند.

جهاندیده افزود: تاکنون برای ساخت 30 فروند شناور مسافری در داخل کشور اقدامات وسیعی شده است، از جمله اینکه تاکنون 20 فروند شناور با ظرفیت 2500 صندلی در اختیار بهره‌برداران قرار گرفته و مردم نیز برای تجربه‌ی سفرهای ایمن دریایی از این امکانات بهره‌مند می‌شوند.

وی گفت: 10 فروند شناور باقی‌مانده نیز در آینده پس از تکمیل مراحل ساخت به آب اندازی شده و تحویل می‌شود.

معاون امور بندری و مناطق ویژه‌ی سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: ما بهره‌گیری حداکثری مردم از دریا را جزو حق اساسی آنان می‌دانیم و بر همین اساس، با فراهم کردن شرایطی مناسب برای حمایت از سازندگان و بهره‌برداران شناورهای مسافری استاندارد، در تلاش هستیم تا ضریب ایمنی را در سفرهای دریایی شمال و جنوب کشور را افزایش دهیم.

به‌گفته‌ی جهاندیده، این سازمان به متقاضیان خرید شناورهای مسافری و گردشگری از محل منابع داخلی خود تسهیلات بسیار مناسب با سود صفر درصد اعطاء می‌کند.

وی هدف از نوسازی و اضافه کردن شناورهای جدید به ناوگان مسافری دریایی کشور را ارتقای ایمنی، افزایش سرعت ترددها و فراهم کردن شرایط لازم برای تأمین رفاه مردم در خصوص تجربه‌ی سفرهای دریایی لذت‌بخش دانست.

جهاندیده ارزش کل تسهیلات با سود صفر درصدی پیش‌بینی شده برای ساخت 30 شناور جدید مسافری را بالغ بر 900 میلیارد ریال دانست و گفت: عمده‌ی این تسهیلات با مشارکت بانک توسعه‌ی تعاون کشور در اختیار سرمایه‌گذاران و متقاضیان قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 500 میلیارد ریال از این قبیل تسهیلات به نفع بهره‌برداران اختصاص یافته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *