سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی توحیدی صبح سه‌شنبه در جلسه ستاد نماز جمعه کرمان که به میزبانی فرمانداری کرمان برگزار شد، گفت: بعد…

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی توحیدی صبح سه‌شنبه در جلسه ستاد نماز جمعه کرمان که به میزبانی فرمانداری کرمان برگزار شد، گفت: بعد از انقلاب اسلامی ایران خدمات گسترده ای در زمینه های مختلف به مردم ارائه شد که اقامه نماز جمعه یکی از خدمات معنوی نظام است.

وی به برپایی 800 نماز جمعه در کشور اشاره و تصریح کرد: باید با فرهنگ سازی زمینه حضور پرشور اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان را در این فریضه عبادی سیاسی فراهم آوریم.

این مسئول از اختصاص 125 میلیون تومان برای تکمیل و تجهیز مصلاها و بقاع متبرکه شهرستان کرمان خبر داد و افزود: بخشی از این مبلغ برای تامین تجهیزات و دوربین های مدار بسته داخل مصلای امام علی(ع) کرمان صرف شود.

توحیدی به نقش سپاه پاسداران در تامین امنیت نماز پرداخت و گفت: باید براساس شرایط منطقه به این مسئله مهم پرداخته شود.

وی در خصوص مساعدت فرمانداری کرمان در بحث تامین هزینه های ساخت فاز دوم مصلای کرمان قول همکاری داد.

رئیس ستاد نماز جمعه کرمان نیز در ادامه این جلسه بیان داشت: در دین مبین اسلام به مسئله نماز توجه ویژه ای شده و برگزاری نماز جمعه وحدت و انسجام مسلمین را تقویت می کند.

حجت الاسلام مهدی عرب پور نماز جمعه را فرصتی مناسب برای تعمیق و ترویج آموزه های دینی در جامعه دانست و گفت: باید با آگاه سازی افراد از رسیدن دشمنان به اهداف خود در جنگ نرم جلوگیری کرد.

وی تصریح کرد: مسئله امنیت نماز جمعه بسیار حائز اهمیت است که مسئولین باید در این زمینه اقدامت لازم را مبذول دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.