شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۶

نصیب نجفی روز شنبه در همایش شهرداری ها و دهیاری های شهرستان نیر گفت: 873دهیاری در استان وجود دارد و برای تکمیل پروژه…

نصیب نجفی روز شنبه در همایش شهرداری ها و دهیاری های شهرستان نیر گفت: 873دهیاری در استان وجود دارد و برای تکمیل پروژه های عمرانی این روستاها تلاش می شود.

وی گفت: روستاهای بالای 50 خانوار استان تا پایان برنامه پنج ساله توسعه دارای دهیاری خواهند شد.

وی بر لزوم ارتقای سطح خدمات عمومی در روستاها تاکید کرد و افزود: دهیاری های این استان به ماشین آلات جمع آوری پسماند تجهیز می شوند.

به گزارش ایرنا ، مدیرکل امور شهری استانداری اردبیل نیز در این همایش از تدوین قانون جامع شهری خبر داد و گفت: 66 درصد جمعیت استان در شهرها سکونت دارند.

نجات عبداللهی افزود: شهرداری ها در زمینه مدیریت شهری باید برنامه ریزی های مختلف و مدون داشته باشند و برنامه ریزی فعلی نیز باید اصلاح شود.

فرماندار نیر هم خواستار تغییر رویکرد فرمانداری در توزیع اعتبارات شهرداری ها و دهیاری ها با نگاه به جلب مشارکت عمومی مردم و سرمایه گذاری بخش خصوصی و ایجاد بستر مناسب برای عمران و آبادانی شهرها و روستاهای این شهرستان شد.

اکبر صمدی افزود: 10 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات دولتی برای توسعه و عمران شهری و به همین میزان از سایر منابع اختصاص یافته و حدود 100 میلیارد ریال نیز برای توسعه همه جانبه روستاهای تابعه این شهرستان در بخش های مختلف اختصاص یافته است.

7116/594/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.