چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۱۱:۱۸

نماینده مردم ماکو در خانه ملت گفت: امسال از محل اعتبارات عمرانی برای شهرستان ماکو 60 میلیارد ریال اختصاص یافته است. به گزارش…

نماینده مردم ماکو در خانه ملت گفت: امسال از محل اعتبارات عمرانی برای شهرستان ماکو 60 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی،«محمد علیپور» در جلسه‌ی بررسی مسائل و مشکلات روستای قزل داغ عجم ماکو که با حضور تنی چند از مسئولان و اهالی روستا در محل حسینیه این روستا ترتیب یافت با اعلام این مطلب گفت: تا به حال 50 درصد این اعتبار به این شهرستان اختصاص یافته است.

وی از افزایش اعتبارات ماده 180 برای کمک به عمران و آبادانی روستاها خبر داد و گفت: این اعتبارات که در قالب دو درصد درآمدهای عمومی کشور برای روستائیان اختصاص می‌یافت با تصویب مجلس از سال آینده به 4 درصد افزایش یافته است.

نماینده‌ی مردم ماکو در خانه‌ی ملت مشکلات اساسی روستاهای شهرستان ماکو را کم بودن درآمد مردم دانست و گفت: لازم است مسئولان با همدلی و کوشش برای درآمدزایی روستائیان مساعدت کنند.

«علیزاده»، فرماندار ماکو هم در این جلسه با بیان اینکه از 17 مصوبه شورای فنی استان در سال جاری 14 مصوبه آن مربوط به شهرستان ماکو است گفت: یکی از مهم‌ترین این مصوبات آبرسانی به روستاهای بدون آب در حاشیه خط انتقال آب شرب ماکو به شهر شوط است.

وی با اعلام اینکه گازرسانی به روستاهای حاشیه خط انتقال گازدر شهرستان ماکو به جد در دست پیگیری مسئولان این شهرستان است، افزود: در روستاهایی که اهالی و خیرین برای عمران و آبادانی به دهیاری‌ها کمک کنند به همان میزان هم استانداری به آن روستا کمک می‌کند.

به گزارش ایسنا در پایان این جلسه، حسینیه شهید «حسن‌زاده» این روستا در زمینی بمساحت 130 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 45 میلیون تومان با مشارکت اهالی احداث و به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.