سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن رضوی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری استانداری قم با اشاره به فرارسیدن سالگرد سفر رهبر انقلاب…

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن رضوی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری استانداری قم با اشاره به فرارسیدن سالگرد سفر رهبر انقلاب به استان قم اظهار داشت: در جریان این سفر 324 پروژه برای استان قم محقق شد که در مجموع هزار و 431 میلیارد تومان بودجه برای آن در نظر گرفته شده بود.

وی ادامه داد: هزار و 280 میلیارد تومان از این مبلغ اعتبارات عمرانی است و بقیه تسهیلاتی است که در قالب بودجه این سفر به استان اختصاص می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی استانداری قم خاطرنشان کرد: حدود 787 میلیارد تومان از اعتبارات ‏عمرانی محقق شده و 150 میلیارد تومان هم به تسهیلات اختصاص داشت که به دلیل شرایط ‏انتهایی دولت نهم، یک هزار میلیارد تومان یعنی شش برابر مصوب تحقق یافت.

وی گفت: از تعهد اعتبارات استانی 50 درصد باقی مانده که 70 میلیارد تومان امسال اختصاص یافته است. اعتبارات ردیف سفر هم دو برابر محقق شده است.

رضوی با اشاره به اینکه از اعتبارات دفتر مقام معظم رهبری 30 میلیارد تومان باقی مانده افزود: در زمینه تحقق اعتبارات وزارت خانه‌ها مشکل داریم که لازم است در این حوزه 336 میلیارد تومان محقق شود که معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری باید در این موضوع دخالت کرده و به آنها تکلیفی داشته باشد.

معاون برنامه‌ریزی استانداری قم ادامه داد: در این راستا سال گذشته 63 میلیارد تومان برای استان قم اختصاص یافت.

اتمام 90 درصدی پروژه آبرسانی

وی مهم‌ترین پروژه از مصوبات سفر رهبر  انقلاب به قم را مسئله آبرسانی از سرشاخه‌های دز دانست و افزود: این پروژه در حال حاضر 90 درصد پیشرفت دارد و فقط تکمیل سد کوچری و رینگ کفشی مانده است.

رضوی با اشاره به تخصیص اعتبارات عمرانی در سال جاری گفت: تخصیص این بودجه بین 23 تا 60 درصد در پروژه‌های مختلف بوده است.

وی خواست اصلی استان قم و مطالبه اصلی مردم را تأمین بودجه برای طرح‌های مترو و منوریل دانست و ابراز داشت: برای امسال برای  این دو پروژه 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که مبلغ در نظر گرفته شده 55 میلیارد تومان است.

معاون برنامه‌ریزی استانداری قم افزود: با توجه به زائر پذیری استان قم و مشکلات ترافیکی باید به این دو طرح قطار شهری نگاه ویژه وجود داشته باشد.

وی  به مشکل خشکسالی در استان قم اشاره کرد و ادامه داد: استان قم تا الان از ماده 10 برای استان قم تنها 800 میلیون تومان اختصاص صورت گرفته که این مبلغ کافی نسبت و با توجه به مشکلاتی که وجود دارد به  20 میلیارد تومان در این بخش نیاز داریم.

وضعیت خوب تخصیص بودجه

رضوی با اشاره به اینکه تخصیص بودجه‌ها امسال نسبت به  سال گذشته بسیار بهتر بوده گفت: تخصیصی که تا کنون صورت گرفته از کل تخصیص بودجه در سال گذشته بیشتر بوده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ما اختصاص 50 درصد درآمد آبفا به حساب هدفمندی است که موجب شده این شرکت نتواند تعهدات آب منطقه‌ای را پرداخت کند.

معاون برنامه‌ریزی استانداری قم اظهار داشت: مشکل دیگر ما کمبود اعتبارات جاری است که موجب شده نتوانیم حقوق کارمندان را به خوبی بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات مالی و تورم سنگین حوصله کارمندان را به سر برده است. هر چند آخر سال تخصیص‌های بهتری صورت می‌گیرد اما تا آن زمان کارمندان تاب تحمل ندارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.