چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسین دهنوی عصر سه شنبه در همایش تفاوت زوجین و نقش آنها در آرامش خانواده كه در نيشابور…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسین دهنوی عصر سه شنبه در همایش تفاوت زوجین و نقش آنها در آرامش خانواده كه در نيشابور برگزار شد بيان كرد: زنان و مردانی هستند که روبروی هم می‌نشینند اما مثل مالک جهنم به هم نگاه می‌کنند، این درحالی است که حسن خلق با زن و فرزند در منزل، درهای رحمت خداوند را به روی خانواده باز می‌کند و از هم گسيختگي خانواده و افزايش طلاق جلوگيري مي كند.

وی با اشاره به اینکه 84 درصد مردم سوئد اعتقادی به خدای واحد ندارند، افزود: اما همین مردم برای دنیای خودشان برنامه‌ریزی کردند که اگر اعضای خانواده با همدیگر با محبت صحبت کنند دارای عمر طولانی و آرامش در زندگی می‌شوند و بنابراین همسران بامحبت با هم رفتار می‌کنند.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه برآوردن حقوق مادی بانوان، آسایش می‌آورد نه آرامش، تاکید کرد: اینکه مردی قلبا زنش را دوست داشته باشد خوب است اما بنا به تاکید پیامبر اکرم(ص) باید این محبت عنوان و ابراز شود.

دهنوی خطاب به بانوان، تصریح کرد: خداوند چون مسئولیت خانواده را به مرد سپرده به او قدرت داده است بنابراین از زحمات‌شان تشکر کنید و عیب‌جویی نکنید و به مردان‌‌تان اقتدار بدهید.

وي خاطرنشان کرد: متاسفانه بر پایه آمار رسمی حداقل 75 درصد ایرانیان مقیم سوئد از یکدیگر طلاق می‌گیرند، چون زن برای مرد تره خورد نمی‌کند و اقتدار مرد را نمی‌پذیرد.

این مشاور خانواده یادآور شد: باید مهارت ارتباط کلامی در بین اعضای خانواده تمرین و تقویت شود.

دهنوی اظهار داشت: مهارت ارتباط کلامی، عشق می‌آورد که خیلی از زنان و مردان محرم کنار یکدیگر بنشینند و با یکدیگر کلام محبت‌آمیز داشته باشند مثل اینکه هفتاد حج مقبول به جا آورده باشند.

وی گفت: عده‌ای زن و شوهر کنار هم روی مبل می‌نشینند اما پشت به همدیگر و یا دو سوی مبل می‌نشینند که جای تاسف دارد.

دهنوی اضافه کرد: خانم‌ها عشق‌ ورز و محبت ‌پذیرند و برعکس مردان، عشق‌باز و دارای روحیه کم‌ رنگ عاطفی هستند.

همچنین مسئول دفتر فرهنگ اسلامی در آموزشکده فنی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور، با تشکر از خدمات کانون سپهر ولایت در برگزاری این همایش، افزود: مسجد چهارده معصوم(ع) می‌خواهد در سه محور برگزاری همایش‌های علمی، اعتقادی و مهارت‌های زندگی فعالیت کند.

حجت‌الاسلام سیدجمال‌الدین احمدی سلیمانی گفت: این برنامه به منظور حضور مراکز علمی و دانشگاهی در مراکز مذهبی چون مسجد برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.