دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۹:۱۶

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن ترابی عصر دوشنبه در دیدار با جامعه ورزشکاران و مسئولان اداره ورزش و جوانان بروجرد در…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن ترابی عصر دوشنبه در دیدار با جامعه ورزشکاران و مسئولان اداره ورزش و جوانان بروجرد در حسینیه اهل بیت(ع) شهرستان اظهار داشت: انسانی که از توانمندی و سلامت کامل برخوردار باشد می تواند وظایف محوله را به خوبی ایفا کند.

وی با بیان اینکه سلامت جامعه مسئله بسیار مهمی است، افزود: ورزش و تحرکات بدنی، کسالت را از انسان می زداید و به او نشاط و شادابی می بخشد.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: با ورزش روحیه شجاعت، فداکاری و حمایت از مظلوم و مقابله با ظالم در افراد تقویت می شود.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه ورزش توان رزمی و دفاعی افراد را در مواقع خطر افزایش می دهد، تصریح کرد: ورزش موجب تقویت توان جسمی و اراده قوی افراد در برابر موانع و مشکلات می شود و در بخش سلامت نیز نقش اساسی دارد.

وی تصریح کرد: نقش ورزش در درمان بیماریهای جسمی بسیار زیاد بوده و همچنین ورزش بر سلامت روح و روان آدمی تاثیرگذار است.

امام جمعه بروجرد بیان داشت: تربیت متربیان و ارتقاء سلامت روحی توسط مربیان ورزش باید مورد اهتمام ویژه قرار گرفته و مربی موفق است که در کنار تربیت جسم بر تربیت روح متربیان توجه دارد.

وی با بیان اینکه آنچه ورزش جمهوری اسلامی را از دیگر کشورهای دنیا متمایز ساخته اخلاق مداری است، افزود: کسب مدال طلای جهانی در مسابقات کار سختی نیست بلکه پهلوان کسی است که اخلاق و معنویت را در ورزش رعایت کند.

وی تصریح کرد: پهلوان اصلی کسی است که انسان به تمام معنا تربیت کرده و تحویل جامعه اسلامی دهد.

حجت الاسلام ترابی نقش ورزش را در ایجاد وحدت و همبستگی بین افراد نقشی بسیار مهم عنوان کرد و افزود: ورزش می تواند بر احساس مسئولیت، ایجاد وحدت و مودت در افراد تاثیر داشته باشد و این هدف اصلی ورزش است.

وی با بیان اینکه پهلوان اصلی افرادی هستند که بر هواهای نفسانی خویش غلبه کنند، تصریح کرد: اگر ورزش به سمت پهلوان پروری برود این یک ورزشی اسلامی است که باید به آن دست پیدا کنیم.

امام جمعه بروجرد در پایان وضعیت ورزش شهرستان را مطلوب اعلام کرد و ادامه داد: در مسابقات اخیر درصد خوبی از مدال آوران بروجردی و لرستانی بوده اند که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به وضعیت عملیات اجرایی برخی پروژه های ورزشی بروجرد گفت: آنطور که نیاز بوده نتوانستیم اعتبارات عمرانی را جذب کنیم گرچه روند قابل قبولی نسیت اما ساخت پروژه ها متوقف نشده است.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم، یادآور شد: سرانه ورزشی بروجرد از 16 سانتی متر به 61 سانتی متر رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.