سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، سيد مسعود عظيمي، ظهر امروز در جلسه بررسي مسائل و مشكلات شهرك هاي صنعتي حوزه انتخابيه ابركوه،‌بافق، بهاباد، خاتم…

به گزارش خبرنگار مهر، سيد مسعود عظيمي، ظهر امروز در جلسه بررسي مسائل و مشكلات شهرك هاي صنعتي حوزه انتخابيه ابركوه،‌بافق، بهاباد، خاتم و مهريز با نماينده مردم اين شهرستانها، گزارشي از روند اقدامات صورت گرفته توسط شركت شهركهاي صنعتي در مسير توسعه شهرك هاي صنعتي مهريز و ابركوه و توسعه نواحي صنعتي سريشم و مروست و همچنين ايجاد نواحي صنعتي گردكوه و فراغه ارائه كرد.

وي، توسعه شهرك صنعتي مهريز و ناحيه صنعتي سريشم را در توسعه صنعتي شهرستان مهريز ضروري دانست و خواستار تسريع ادارات و دستگاه هاي ذيربط در پاسخگويي به استعلامات و پيگيري هاي اين شركت تا به ثمر رسيدن خواسته صنعتي شهرستان مهريز شد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد با اشاره به قانون ماليات بر ارزش افزوده بيان كرد: در حال حاضر ماليات بر ارزش افزوده اختصاصي به واحدهاي صنعتي مستقر در شهركهاي صنعتي به حساب شهرداري ها منظور مي شود كه طي چند سال اخير پيگيري هاي فراواني از سوي شركت خدماتي شهرك صنعتي يزد براي اختصاص بخشي از اين ماليات به شهركهاي صنعتي صورت گرفت، كه نتيجه بخش نبود.

عظيمي خاطرنشان كرد: طبق قوانين واحدهاي صنعتي مستقر در شهرك هاي صنعتي از قوانين شهرداري ها مستثني هستند و خدمات جاري شهرك هاي صنعتي را شركت هاي خدماتي از طريق واحدهاي صنعتي مستقر در آن تامين مي كنند نه شهرداري ها به همين دليل اختصاص بخشي از درصد سهم شهرداري ها به شهرك هاي صنعتي منطقي است.

رئيس هيئت مديره شركت شهرك هاي صنعتي استان يزد با اشاره به برخي از مزاياي اختصاص اين سهم به شهرك هاي صنعتي بيان داشت: نوسازي و كمك به نگهداري و صيانت از تاسيسات زيربنايي موجود از نيازهاي اصلي واحدهاي صنعتي است كه اميدواريم با پيگيري نمايندگان مجلس اين خواسته صنعتگران نيز محقق شود.

نماينده مردم پنج شهرستان استان يزد در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه با اشاره به نياز شديد صنعتگران و صنعت مهريز به توسعه شهرك صنعتي اين شهرستان بيان كرد: مهريز از ظرفيت هاي خوبي براي سرمايه گذاري برخوردار است و مسئولان بايد با حمايت كامل از صنعت، در شكوفا شدن اين ظرفيت ها و پتانسيل ها همراهي و همكاري كنند.

حجت الاسلام  دخيل عباس زارع زاده، همكاري كليه دستگاه هاي اجرايي را تا به ثمر رسيدن امور ضروري دانست و تاكيد كرد: كليه موانع و مشكلاتي كه بر سر راه پيشرفت و رونق صنعت مهريز وجود دارد با تلاش مسئولان به سرعت برداشته شود.

وي با مثبت ارزيابي كردن پيشنهاد اختصاص بخشي از درصد سهم شهرداري از ارزش افزوده به شركت شهرك هاي صنعتي، بر همكاري كامل تا تحقق اين موضوع تاكيد كرد و بر پيگيري آن در كميسيون هاي مربوطه و رايزني با نمايندگان مجلس قول مساعد داد.

نماينده شهرستان هاي مهريز، خاتم، بافق، ابركوه و بهاباد در مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود بر حمايت همه جانبه و گسترده از فعالان بخش خصوصي و صنعتگران تاكيد كرد و بيان داشت: در اين زمينه هر حمايتي كه نياز باشد انجام خواهم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.